پنجشنبه ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۹
کد خبر: ۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲


تشکر جامعه روحانیت مبارز از مردم شریف ایران و تهران به مناسبت برگزاری شکوهمند انتخابات هفتم اسفند

بسم الله الرحمن الرحیم

مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثَى وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ مَا كَانُوا يَعْمَلُونَ

انتخابات، عالي‌ترين نماد حضور مردم درسپهر سياسي و اجتماعی و مهمترين عامل تحقق حاكميت مردم است. این پدیده، در نظام دینیِ مردم سالار، عرصه حاكميت مردم برمقدرات خويش و زمینه ساز برخورداری از حكومتي پاسخگوست. مشاركت‌ انتخاباتی، از یک سو، جلوه احساس مسئوليت مردم و از سوی دیگر معرّف پذیرش افکار عمومی از سوی حاكمان است.

اینک پس از گذشت نزدیک به چهار دهه از عمر انقلاب اسلامی، جهان دریافته است که مشاركت سياسي در ایران، محدود به انتخابات نیست و مردم ما در جنگ تحمیلی هشت ساله و دیگر صحنه ها، نشان دادند که در راه پاسداری از انقلابشان، تا پای جان ایستاده اند.  

در ذهن و زبان مردم دینمدار و عزتمند ما كاركردمشاركت سياسي، از مرزهای داخلی نیز فراتر می رود و به عاملی قاطع برای خنثي‌سازي توطئه‌ و تهديد دشمنان، افزايش اقتدار و امنيت ملی و ظهور پيامدهاي مثبت منطقه‌اي و بين‌المللي بدل می شود. آری، مردمی که رأي دادن را چیزی فراتر از انتقال قدرت سیاسی از گروهی به گروه دیگر مي‌دانند و آنرا نوعی ادای تكليف و عمل به واجب شرعی به شمار می آورند، به انتخابات آبرو می بخشند و به آن معنا می دهند.

انتخابات هفتم اسفند، میدان برترین توفیقات برای نظام و موجب تقویت جایگاه آن در عرصه داخلی و خارجی بود. در این مشارکت کم نظیر و تحسین برانگیز، دعوت مقام معظّم رهبری، اجابتی درخور یافت و ما را، در عرصه ملّی و بین المللی، چندین گام به پیش برد. باید به این مردم دست مریزاد گفت. آفرین بر دینمداری، ولایت خواهی، موقعیت شناسی و ایران دوستی مردمی که صحنه دلپذیر پاسداری از دین و کشور هیچ گاه از وجود شریفشان خالی نبوده است. آفرین بر شور و شعور جوانان دلپاک و رأی اوّلی ها که در این میدان خوش درخشیدند. آفرین بر آگاهی زنان و مردان غیرتمند و باوفای تهرانی که نشان دادند پایتخت ایران اسلامی، مانند همیشه، دینمدار و وفادار به نظام می باشد و با حضور پر تعداد خود بر شکوه آن افزودند. 


لطف و عنایت خداوند سبحان و مشارکت مؤمنانه مردم در یوم الله هفتم اسفند، پیام همبستگی و همگرایی در داخل و شوکت و عزت ایران عزیر را در خارج به همراه داشت. این حضور، نماد تحقق شعار همدلی و همزبانی میان دولت و ملت از سوی مقام معظّم رهبری است. پاسخ این صمیمیت، خدمت صادقانه و خالصانه دولت به مردم و بسیج همه امکانات برای پاسداری از این ظرفیت به وجود آمده است.


بی شک تشکیل مجلس مستقل، دشمن شناس-ساده زیست و مردمی، سهم بزرگی در پیشرفت کشور خواهد داشت.


جامعه روحانیت مبارز، ضمن قدردانی از رهبر معظّم انقلاب، مردم غیور و شریف ایران و همه برگزارکنندگان، ناظران و مجریان انتخابات و جامعه رسانه‌ای، امیدوار است این شور و شعورهای انقلابی و دینی، زمینه ساز حیات طیبه قرآنی برای مردان و زنان مؤمن ما باشد و راه پیروزی و کامیابی ایران اسلامی را، بیش از پیش، پرفروغ کند. و ما النصر الّا من عندالله العزیز الحکیم.


 

                                                                      جامعه روحانیت مبارز 12/12/1394

نام:
ایمیل:
* نظر: