دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲
کد خبر: ۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
«حجت الاسلام و المسلمین شیخ جعفر جوادی شجونی، در پی عمری مبارزه و تلاش دعوت حق را لبیک گفت. او که با 25 بار تحمل زندان از پیشتازان روشنگری در عصر تاریک پهلوی بود، شجاعتی کم نظیر در بیان آنچه حق می یافت داشت و مبارزه خود را از دوره نهضت ملی شدن صنعت نفت در کنار شهید نواب صفوی آغاز نموده بود. با آغاز نهضت امام خمینی، منبرهای آتشینش کابوس دژخیمان بود و صراحت کلامش که همراه با لطافت، خلوص، صفا و فروتنی بود، جذب کننده جوانان به مبارزه شد تا سرانجام در پاریس به جمع یاران امام پیوست و در پرواز دوم انقلاب، به ایران بازگشت.

 

بیانیه جامعه روحانیت مبارز تهران، حزب موتلفه اسلامی و جامعه وعاظ بمناسبت درگذشت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ جعفرشجونی

 

«حجت الاسلام و المسلمین شیخ جعفر جوادی شجونی، در پی عمری مبارزه و تلاش دعوت حق را لبیک گفت.

او که با 25 بار تحمل زندان از پیشتازان روشنگری در عصر تاریک پهلوی بود، شجاعتی کم نظیر در بیان آنچه حق می یافت داشت و مبارزه خود را از دوره نهضت ملی شدن صنعت نفت در کنار شهید نواب صفوی آغاز نموده بود. با آغاز نهضت امام خمینی، منبرهای آتشینش کابوس دژخیمان بود و صراحت کلامش که همراه با لطافت، خلوص، صفا و فروتنی بود، جذب کننده جوانان به مبارزه شد تا سرانجام در پاریس به جمع یاران امام پیوست و در پرواز دوم انقلاب، به ایران بازگشت.

معتقد به کار جمعی بود و در تشکل های معتقد به ولایت فقیه، همچون جامعه روحانیت مبارز، جامعه وعاظ و حزب موتلفه اسلامی پرخروش ظاهر می گشت. در طول سالهای مبارزه حبس و ممنوع المنبر شدن مانع او برای تلاش در جهت بصیرت افزایی جامعه نشد و در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز، هیاهوی دشمنان از انگیزه او نکاست. شجاعت او در بیان حقایق همراه با شجاعت پذیرش و اعلام خطا در هنگام یافتن حقیقتی برخلاف نظر خویش بود.

ضایعه فقدان این یادگار سالهای جهاد و مبارزه را به امام امت، همرزمان، بازماندگان و دوستان ایشان تسلیت گفته و رحمت و غفران الهی را برای آن مرحوم مسئلت می‌نماییم»

گفتنی است مراسم تشییع مرحوم شیخ جعفر شجونی ساعت ٩ صبح روز دوشنبه ١٧ آبان از مسجد هدایت دروس تشییع و مراسم ختم آن مرحوم از ساعت 15:30 روز چهارشنبه 19 آبان ماه در مسجد نور برگزار می‌شود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: