۱۳
تعداد بازدید: ۹۳۹۲
جمعه ۰۳ مهر ۱۳۹۴
حجت الاسلام سید رضا تقوی قائم مقام محترم جامعه روحانیت مبارز:

لکه ننگ بردامن سعودی/سازمان کنفرانس اسلامی امور حج را برعهده گیرد

حجت الاسلام سید رضا تقوی  در واکنش به حوادث رخ داده در حج امسال که منجر به کشته و مجروح شدن هزاران نفر از حجاج بیت الله حرام شد، اظهارداشت: حوادثی که در حج امسال اتفاق افتاده است بخصوص فاجعه منا بیانگر بی عرضگی و سوء مدیریت دولت عربستان است.

 حجت الاسلام سید رضا تقوی قائم مقام محترم جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه عربستان باید از مدیریت خود خجالت بکشد و از مسلمانان عذرخواهی کند، گفت: حال دیگر کشورها می گویند مسلمانان حتی نمی توانند یک مراسم دینی خود را اداره کنند؛ اما سعودی ها بدانند مسئول این حوادث آنان هستند و  بی لیقانی خود را در اداره امور حج ثابت کردند.

وی تاکید کرد: سعودی ها سرگرم کارهای دیگر هستند. سرگرم استخدام تروریست و تامین مزدوران خود در سوریه و عراق و یمن هستند لذا دیگر وقتی برای رسیدگی به حجاج و خادمی بیت الله الحرام ندارند.

تقوی با بیان اینکه دولت عربستان تمام امکانات و وقت خود را برای کشتار مسلمانان در منطقه گذاشته است، گفت: عربستان از سالهای گذشته با تفکر پلید و کثیف وهابی تروریست هایی را برای کشتار مسلمانان تربیت کرده که بیایند اهل قرآن و اهل قبله را بکشند و دلارهای نفتی خود را خرج مسلمان کشی می کند لذا اهمیتی برای جان حجاح و تامین امینت آنان قائل نیست.

 پیشنهادم این است سازمان کنفرانس اسلامی امور حج را در اختیار بگیرد و نمایندگان کشورهای اسلامی دهه حج را مدیریت کنند؛ چراکه عربستان درطول سالهای گذشته هم بی لیاقتی خود را اثبات کرده است.

وی با اشاره به فاجعه منا ادامه داد: رخ دادن این حادثه در دنیای امروز با این همه امکانات و وسایلی که برای اداره امور وجود دارد جای تعجب دارد اینکه بیایند بگویند ۱۰۰۰ نفر در اثر ازدحام جمعیت کشته شده اند، عجیب است!

تقوی در واکنش به اظهارات وزیر بهداشت عربستان که علت اصلی حادثه را بی نظمی حجاج اعلام کرده است، گفت: اگر علت حادثه بی نظمی بوده بازهم آنها مقصرند چرا که باید نظم را برقرار می کردند. مدیریت این مجموعه بر عهده آنهاست لذا این حرف های بی ربط و غلطی است که زده می شود. جائیکه ازدحام جمعیت است باید مدیریت می کردند و به مقدار ظریفیتی که مکان دارد اجازه ورود جمعیت می دادند.

ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، خاطرنشان کرد: فاجعه منا، فاجعه ای بسیار دردناک است که لکه ننگی دیگری علاوه بر لکه ننگ قصابی مسلمانان در یمن بر دامن آل سعود نشاند و عربستان را در تاریخ بی حیثیت کرد. اما سعودی ها بدانند که خون این مظلومین اثر خود را خواهد گذاشت.

آخرین اخبار
اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود

اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اتفاقات اخیر خوزستان را حاصل عملکرد دولت دانست و گفت: نباید اجازه داد زمینه ورود ضد انقلاب و دشمنان به صفوف اعتراضی مردم فراهم شود.
مسئله خوزستان دردآور است/ هیچ گله‌ای از مردم نمی‌توان داشت

مسئله خوزستان دردآور است/ هیچ گله‌ای از مردم نمی‌توان داشت

رهبر انقلاب اسلامی پس از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران برکت با اشاره به مشکلات مردم استان خوزستان فرمودند: مسئولان و دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کنند.
کل منطقه اسلامی، میدان مقاومت درمقابل آمریکا و همراهانش است

کل منطقه اسلامی، میدان مقاومت درمقابل آمریکا و همراهانش است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: کل منطقه اسلامی عزم راسخ خود بر مقابله با هر نوع دخالت و شرارت از سوی آمریکا و همراهانش را بی‌لکنت ابراز می‌دارند.