جوری حرف نزنیم که گویی سیاست‌های کشور را قبول نداریم/ نیروی قدس بزرگترین عامل موثر در جلوگیری از دیپلماسی منفعل در غرب آسیاست
رهبر انقلاب:
رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه سیاست خارجی در هیچ جای دنیا در وزارت خارجه تعیین نمی‌شود، فرمودند: نباید حرف‌هایی درباره شهید سلیمانی و نیروی قدس بزنیم که تداعی کننده سخن دشمنان باشد.
متکی: احتمال حضور رئیسی تقویت شده‌است
سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان می‌گوید نتایج بررسی‌ها و رصد تحرکات به او و همکارانش نشان می‌دهد که احتمال حضور سیدابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار افزایش یافته است؛ حضوری که به گفته وی منجر به خروج ۹۰ درصد کاندیداهای جریان اصولگرایی از صحنه رقابت‌ها خواهد شد و به باور او محمدباقر قالیباف نیز جزو همان ۹۰ درصد محسوب می‌شود.
صلاحیت‌ کاندیداهای ریاست جمهوری با دقت بیشتری بررسی خواهد شد
آیت الله جنتی در جلسه فوق‌العاده شورای نگهبان:
دبیر شورای نگهبان گفت: بررسی و احراز صلاحیت داوطلبان انتخابات امر بسیار مهمی است که إن‌شاءالله با توجه به مُرّ قانون این وظیفه را مثل گذشته با دقت هرچه بیشتر انجام خواهیم داد.
اگر رئیسی نامزد شود روی او اجماع می‌کنیم/شورای ائتلاف یک تشکیلات نیست بلکه عمدتاً یک قرارگاه انتخاباتی است و در انتخابات ظهور و بروز پیدا می‌کند
سخنگوی شورای وحدت گفت: اگر آیت‌الله رئیسی قصد ورود به انتخابات داشته باشند، شورای وحدت روی ایشان اجماع نظر خواهد داشت و شورای ائتلاف و جبهه پایداری هم همراهی می‌کنند.
نقش جامعه روحانیت مبارز در انتخابات هدایت‌گری و روشنگری است
دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز تهران:
حجت‌الاسلام والمسلیمن مصطفی پورمحمدی در کسوت دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز تهران تقویت اعتماد ملی و امید به آینده را مهمترین عامل ایجاد همبستگی و اعتماد ملی می‌داند و بر این باور است که در شرایط کنونی، تمام جناح‌های سیاسی باید پیش از آن که در رویای برنده شدن جناح شان باشند باید درصدد تحقق پیروزی ملی برای کشور باشند.