۲۱۹
تعداد بازدید: ۱۴۳۶
پنجشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۸
یازدهمین نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های ارزشی و انقلابی صبح پنجشنبه، سوم بهمن، در محل دفتر مرکزی جامعه روحانیت مبارز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز در آغاز این نشست که با حضور دبیران احزاب و تشکل‌های ارزشی، انقلابی و ولایی برگزار شد، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی، رئیس جامعه روحانیت مبارز، با عرض تسلیت شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و ذکر مصیبتی کوتاه در تعظیم ایام سوگواری زهرای اطهر (س) به وظیفه خطیر تک‌تک احزاب و تشکل ها و آحاد جامعه در باب انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: از درگاه پروردگار می خواهیم به ما عنایت کند تا درباره انتخابات خوب فکر کنیم و خوب بیندیشیم تا تصمیمی درست اتخاذ کنیم.
رئیس جامعه روحانیت مبارز در ادامه با تاکید بر اینکه هرجا وحدت و اجماع همراه با همدلی داشته‌ایم توفیق و پیروزی نیز قرین حرکت و فعالیت ما شده است، افزود: در این دوره هم اگر به وحدت میان نیروهای ولایی و ارزشی برسیم موفقیت مورد نظر سهل الوصول تر خواهد بود.
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه مصلحت کشور و مصلحت مردم به این انتخابات مجلس گره‌خورده، افزود: انتظار ما این است که با حضور و مشارکت گسترده مردم و همه اقشار و گروه ها شاهد انتخاباتی پرشور و تشکیل مجلسی کارآمد و انقلابی باشیم.
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی‌پور، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، با تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به جمع‌بندی از جلسات همفکری و هم اندیشی جامعه روحانیت با تشکل ها و احزاب طی ده ماه گذشته پرداخت و افزود: جلساتی با رئیس شورای ائتلاف و دیگر عزیزان داشته‌ایم و تنها دغدغه راهبردی ما حصول وحدت و رسیدن به یک فهرست جامع و واحد بوده است. ما از حرکت شورای ائتلاف حمایت کرده و می کنیم و تمام احزاب و گروه‌ها را نیز به همراهی با ائتلاف فراخوانده ایم و در نهایت پس از تدوین فهرست نهایی در صورت بروز اختلاف یا هر مشکلی، هیئت داوری به ریاست آیت الله موحدی کرمانی به حل اختلاف خواهد پرداخت. بحمدالله تاکنون فرآیند ائتلاف به خوبی برگزار شده و امیدواریم نتیجه آن نیز مطلوب و مورد نظر همگان باشد.
وی ادامه داد: فرآیند تعریف شده شورای ائتلاف حرکتی بدیع و گامی به جلو در جهت ساز و کار برگزاری انتخابات است و تاکنون گام ها و اقدامات ارزشمندی در این مسیر به انجام رسیده که امیدواریم با توجه به زمان اندک هر چه زودتر به فهرست نهایی مشخص شود.
مسئول تشکیلات جامعه روحانیت مبارز به مذاکرات و رفت و آمدهایی که در طول این مدت با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب انجام پذیرفته اشاره کرد و افزود: تمام تلاش ما نیز بر پیشگیری از اختلاف یا سوء برداشت بین اجزای این ائتلاف متمرکز شده است.
در ادامه نشست حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه در ساختار و روند برگزاری انتخابات شاهد ضعف ها، چالش‌ها و آسیب‌های زیادی هستیم افزود: چنین وضعیتی مناسب با نظامی که سرنوشت خود و آینده جامعه را به مقوله انتخابات گره زده نیست. با سازوکار انتخابات و با مشارکت مردم و نخبگان است که نهادهای سیاسی گوناگون نظام شکل می‌گیرد و علی الاصول نباید در چنین مقوله مهمی دچار آشفتگی و نقاط ضعف باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی افزود: این یک موضوع فراگیر و جدی است و انتظار این است که پس از انتخابات و در فرصتی موسع و با فراغ خاطر، یک کار جدی و جامع در باب انجام اصلاحات اساسی در فرایندها، مقررات و قوانین انتخابات پیگیری شود.
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم تا وحدت و ائتلاف در مجموعه نیروهای انقلابی حفظ شود، افزود: همه تشکل ها و احزاب تشکیل دهنده شورای ائتلاف نیز در فرآیند طراحی شده ورود کرده و نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را دنبال کنند تا بتوانیم به نتیجه مورد نظر و مطلوب برسیم.
حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی در پایان گفت: برخی دغدغه های جزئی نباید ما را از اصل برگزاری انتخابات پرشور و مورد نظر مقام معظم رهبری غافل سازد. ما باید واقعاً دنبال کار تشکیلاتی منظم و هماهنگ باشیم و این مسئله نیز الزامات و لوازمی دارد. امیدواریم به زودی فهرست ۳۰ نفره نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در تهران ارائه شود تا در فرصت باقی مانده، عملیات اجرایی و تبلیغات انتخابات و رقابت ها به نحوی شایسته و دقیق کلید بخورد.
در پایان این نشست دبیران و نمایندگان تشکل ها و احزاب سیاسی به ارائه دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص انتخابات پرداختند و پیشنهاداتی در خصوص مراحل فرآیند و لزوم تسریع در رسیدن به فهرست نهایی بیان داشتند.

آخرین اخبار
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از خدمتگزارن نظام را تسلیت گفت.