رسانه جامعه روحانیت مبارز

درباره ما

شرح مختصری درباره جامعه روحانیت مبارز

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به رهبری مرجع بزرگ جهان تشیّع، حضرت امام خمینی (رضوان الله علیه)، بارقه امیدی در دل ملل مستضعف و آزادی‌خواه جهان درخشید. این انقلاب به فضل الهی و به رغم تمام توطئه ها و دشمنی ها رو به گسترش است تا زمینه‌ساز قیام جهانی حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا فداه) باشد. انقلاب ما نماد خواست تغییر از سوی مردم بود؛ خواستی که هویت جویی بر مبنای تعالیم اسلام ناب، آن را شکل می‌داد. روحانیت آگاه شیعی که در همه خیزش ها و جریان های اصیل دینی_مردمی، پیشرو بوده و غالباً نقش راهبری داشته است در انقلاب اسلامی نیز یک بار دیگر به رسالت الهی خود عمل کرد و در کنار وظیفه مرسوم تبلیغی نقش راهبری خود را نیز به خوبی ایفا کرد.

هدف از تشکیل جامعه روحانیت مبارز

جامعه روحانیت مبارز نهادی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است که با هدفی دینی و به منظور پیگیری دستاوردها و پاسداری از آرمان‌های انقلاب اسلامی شکل گرفت و نقشی جریان‌ساز و غیرقابل انکار در خط‌دهی به نیروهای متعهد و انقلابی، پیش و پس از پیروزی انقلاب داشته است. توجه به تاریخچه تشکیل و فعالیت این نهاد روحانی، نشان دهنده نقش تعیین کننده آن است.

اعضای موسس

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جامعه روحانیت مبارز با اندیشه والا و همّت و اخلاص جمعی از بزرگان تاریخ معاصر، فعالیت خویش را تداوم بخشید. موسسان شهید آن، حضرات آیات و حجج اسلام آقایان استاد مطهری، دکتر بهشتی، دکتر باهنر، محلاتی، شاه آبادی (رضوان الله علیهم اجمعین) و برخی مرحومین حضرات آیات و حجج اسلام موسوی اردبیلی، مهدوی کنی، هاشمی رفسنجانی، انواری، زنجانی، غیوری و ایروانی و خسروشاهی (قدّس‌سرّهم) و بزرگواران در قید حیات آیت الله العظمی خامنه ای و حضرات آیات و حجج اسلام موحدی کرمانی، امامی کاشانی، مجتهد شبستری، ناطق نوری و روحانی هستند. از مرور این نام ها پیداست که کانون این تشکل را مصلحان و اندیشمندانی روحانی تشکیل می‌دهند که پیشینه علمی و عملی و حسن شهرت و فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی آنان گواه صداقت شان است. «تلاش برای تحقق ارزش های اسلامی»، «دفاع همه جانبه از نظام جمهوری اسلامی» و «تبعیت و حمایت از ولایت فقیه» از اهداف و راهبردهای بنیادین و کلان جامعه روحانیت بوده است.

در اساسنامه جامعه روحانیت مبارز هدف این مجموعه این‌گونه عنوان شده است: جامعه نهادی روحانی، انقلابی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، مردمی، مستقل و فراجناحی است که به منظور حفاظت از اصول و ارزشهای اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.

آخرین اخبار
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از خدمتگزارن نظام را تسلیت گفت.