۲۴۳
تعداد بازدید: ۱۴۳۱
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹
رئیس جامعه روحانیت مبارز گفت: اگر در بازگشایی مدارس و ادارات تصمیم عجولانه اتخاذ شود، ممکن است جهش در آمار مبتلایان به کرونا داشته باشیم؛ مهمترین مسئله جان مردم و صیانت از زندگی آن‌هاست.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و با اشاره به موفقیت قابل توجه این طرح گفت: لازم است از همه مسئولین به ویژه مسئولین وزارت بهداشت و درمان که با دقت کامل توانستند آمار مبتلایان به بیماری و تلفات را کنترل کنند تشکر کنیم و همچنین از همکاری سایر اقشار مردم که دستورات و تذکرات را رعایت کردند، اما آنچه که این روزها مطرح شده و من به طور خاص لازم است ابراز نگرانی جدی در باب آن داشته باشم این است که در مورد بازگشایی مدارس و شروع به کار ادارات و نهادهای دولتی و برپایی اجتماعات قرار است تصمیم‌گیری شود. درست است که این نگرانی وجود دارد اگر این تعطیلی ها ادامه داشته باشد خساراتی در پی خواهد داشت، اما باید توجه کرد مهمترین مسئله جان مردم و صیانت از زندگی آن‌هاست.
رییس جامعه روحانیت مبارز در ادامه تاکید کرد: از منظر دینی، اگر جان آدمی به خطر بیفتد حتی واجبات الهی نیز ساقط می‌شوند. در فریضه هایی مثل حج، روزه، امر به معروف و نهی از منکر و امثال اینها اگر خطر جانی وجود داشته باشد انسان مومن لازم نیست این فریضه های واجب دینی را انجام دهد و در واقع از گردن او ساقط می شوند.
در حال حاضر نیز خطر ویروس کرونا و همه گیری آن، مسئله ای است که جان مردم را به خطر انداخته و اگر خدای ناکرده در بازگشایی مدارس و ادارات و اجتماعات تصمیم عجولانه و زود هنگام یا نادرستی اتخاذ شود، این خطر بسیار بزرگ وجود دارد که جهش در آمار مبتلایان و افزایش تلفات انسانی داشته باشیم و توسعه بیماری به گونه ای شود که نتوانیم آن را جبران کنیم و از مدیریت ما خارج شود.
آیت الله موحدی کرمانی همچنین با اشاره به لزوم اغتنام فرصتها در این ایام گفت: یک توصیه اخلاقی نیز به مردم عزیز و مومنین داشته باشم که این روزها همه خانه‌نشین شده‌اند و فرصت اجباری فراهم شده تا در خانه بمانند و معتقدم از این فرصت باید استفاده بهینه شود. به مطالعه علمی بپردازند یا کارهای معوق خودشان را انجام دهند. همچنین مطالب دینی و روایی و قرآنی را دنبال کنند. در ماه شعبان هستیم که ماه رسول الله و ماه استغفار است و همه عزیزان می‌توانند به نحوی بیشتر دنبال موضوعات معنوی باشند. چنانچه غفلت هایی در گذشته شده جبران کنند. اگر رد مظالم و یا حق الناسی بر ذمه آنهاست به اینها بیندیشند تا برای جبرانش عمل کنند و این فرصت می‌تواند برای ما یک تجربه ارزشمندی باشد تا هم قدر یکدیگر بیشتر بدانیم، هم قدر عافیت را و ان شاءالله برای پاکی و طهارت روحی و درونی خود نیز به اندازه پاکی جسم و ظاهر حساسیت داشته باشیم.
امام جمعه موقت تهران در پایان گفت: برای همه مبتلایان به این ویروس منحوس طلب عافیت و سلامت عاجل از درگاه خداوند داریم و برای جانباختگان، طلب مغفرت و آمرزش می‌کنیم. ان شاءالله خداوند عنایت کند و این مسئله هر چه زودتر فیصله یابد و ختم به خیر شود.

آخرین اخبار
پیام جامعه روحانیت مبارز در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی

پیام جامعه روحانیت مبارز در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی

جامعه روحانیت مبارز در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی را تسلیت گفت.

پیام تسلیت جامعه روحانیت مبارز در پی درگذشت حجت‌الاسلام‌ و المسلمین قربانی

جامعه روحانیت مبارز با انتشار پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالله قربانی را تسلیت گفت.
پیام تسلیت جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت دکتر فخری‌زاده

پیام تسلیت جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت دکتر فخری‌زاده

جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت مجاهد و نخبه دفاعی کشور دکتر فخری‌زاده پیامی را صادر کرد.