۲۵۳
تعداد بازدید: ۱۶۷۸
دوشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۹
در آستانه فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری و سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام جامعه روحانیت مبارز بیانیه ای صادر کرد.

در آستانه فرا رسیدن ماه محرم و ایام عزاداری و سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام جامعه روحانیت مبارز بیانیه ای به شرح ذیل صادر کرد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

قال رسول الله (ص : اما الحسین... خلیفه رب العالمین وغیاث المستغیثین وکهف المستجیرین وحجه الله علی خلقه اجمعین وهو سید شباب اهل الجنه وباب نجات الامه ...

پیامبر(ص) فرمود : حسین (ع) جانشین پروردگار جهانیان ویاور یاری خواهان وپناه پناه جویان وحجت خداوند بر همه بندگان وسرور جوانان بهشت ودروازه نجات امت است.

ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی غم انگیزترین و در عین حال باشکوه ترین لحظات تاریخ  انسان است. زینت آسمان و زمین به همراه عزیزانش به خاک و خون آغشته می شوند تا عرشیان به فغان آیند و فرشیان به هیجان و حرکت. زمین و زمان ناله و نوحه  سر می دهند و قلبها در فشار اشک و آه  قالب تهی می کنند.

پیام ماندگار عاشورائیان: پیروزی مظلومین تاریخ ،شکست تبار ستم پیشگی و اشرافیت و جهالت .پرچم بیداری وعزت  است و حسینیه ها وتکیه ها ، اردوی حق طلبان نسل ها و عصرها و کتیبه ها و بیرق ها تابلوی الهام بخش زندگی جاویدان انسان است.

ملت مسلمان و ولایتمدار ایران از دیرباز با شور و شعور حسینی زیسته است و انقلاب سرافراز و پیروز خود را تداوم راه کربلائیان می داند و همه سرمایه خود را از حماسه حسینی(ع) وام گرفته است.

مراسم محرم هر سال پرفروغتر و گسترده تر برگزار و به رود پرخروش راه پیمائی اربعین تبدیل شده است.

امسال نیز علیرغم سایه سنگین ویروس کرونا  یاد و نام حسین (ع)  و مراسم حسینی و عزاداریها هر چه پرباز تر  انجام می شود.

جامعه روحانیت مبارز با تسلیت و تعزیت  فرارسیدن ایام محرم از همگان برای برپایی مراسم حسینی متناسب با شرایط جدید دعوت می نماید.  و خاضعانه از همه ارادتمندان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) انتظار دارد به نکات زیر توجه فرمایند :

  • مراسم عزاداری حسینی نماد اعتقاد ، ارادت واعتلای  فرهنگ شیعی است لذا در هر شرایط  برگزار خواهد شد .
  • حفظ جان و سلامت لازم است و لذا تمام مقررات بهداشتی باید رعایت شود.
  • خطبای محترم و مداحان بزرگوار تلاش نمایند تا  از همه ظرفیتها بخصوص روش های نو ، نهایت استفاده را نموده و تحولی اساسی در حوزه تبلیغ و مرثیه سرایی و عزاداری بوجود آورندو به تبیین شرایط جهانی و تحولات منطقه ای و موقعیت ویژه داخلی و توطئه های استکباری برای عادی سازی رابطه با رژیم جعلی و اشغالگر قدس اهتمام نمایند.
  • مؤمنین وشیفتگان خاندان عصمت وطهارت با سیاهپوش کردن معابر ،مغازه ها ، دفاتر و منازل و برگزاری جلسات کوچک و خانگی، مدال خدمت و برگزاری عزای آل الله را کسب و قلوب و منازل مان را محفل بی ریای عزای حسینی کنیم.
  • نذورات به شکل بسته های پخته یا خام میان همه عزاداران و محبین خصوصاً نیازمندان توزیع شود تا همه از سفره برکت واطعام حسینی بهره مند شوند.
  • نذورات فرهنگی و تبلیغی را به صورت کتاب و بسته های فرهنگی به جوانان عزیزمان هدیه کنیم و معرفت عاشورایی را گسترش دهیم.
  • از فرصت پیش آمده بیشترین استفاده را برای فهم فلسفه عاشورا و رمز ماندگاری آن وتعمیق فرهنگ ایثار، حق طلبی ، ظلم ستیزی ، ولایتمداری و محبت و عشق ببریم. و هر خانه را محلی برای گفتگو یا مطالعه جمعی در این باره قرار دهیم.

امیدواریم با عنایات خاصه حضرت ابا عبداله الحسین(ع) وفرزند بزرگوارش حضرت بقیه الله (عج) که قرنها در غم جد بزرگوارش سوگوار و قلبش مالامال از غم و اندوه است ، این محرم نقطه عطفی در عزاداریها و ابراز ارادت و اخلاص نسبت به سرور  و  سالار شهیدان و فرزندان و یاران  شهیدش باشد ـ چنین باد.

  

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

                                                                                                                      جامعه روحانیت مبارز

                                                                                                                            27/5/1399

آخرین اخبار
کابینه رئیسی باج ندهد/ تجربه قبلی وزرا مورد مطالعه قرار بگیرد

کابینه رئیسی باج ندهد/ تجربه قبلی وزرا مورد مطالعه قرار بگیرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مولفه های چینش کابینه توسط رئیسی تاکید کرد: من تجربه و پختگی فرد را بسیار مهم می دانم علاوه بر آن رویکرد افراد اهمیت بسیاری دارد از جمله رویکرد استقلال خواهی و اینکه زیر بار هر تحمیلی نروند و باج ندهند، در واقع وزرا نباید باج بدهند.
اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود

اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اتفاقات اخیر خوزستان را حاصل عملکرد دولت دانست و گفت: نباید اجازه داد زمینه ورود ضد انقلاب و دشمنان به صفوف اعتراضی مردم فراهم شود.
مسئله خوزستان دردآور است/ هیچ گله‌ای از مردم نمی‌توان داشت

مسئله خوزستان دردآور است/ هیچ گله‌ای از مردم نمی‌توان داشت

رهبر انقلاب اسلامی پس از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران برکت با اشاره به مشکلات مردم استان خوزستان فرمودند: مسئولان و دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کنند.