۲۶۳
تعداد بازدید: ۲۳۰۱
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹
اولین جلسه شورای مرکزی طبق ساختار جدید، در محل مرکزی دفتر جامعه روحانیت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، اولین جلسه شورای مرکزی طبق ساختار جدید، در محل مرکزی دفتر جامعه روحانیت برگزار شد.

در این نشست، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی رییس جامعه روحانیت مبارز با ابراز خرسندی از به ثمر رسیدن تشکیلات جدید، به اعضای جدید شورای مرکزی خیر مقدم گفت.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور، مسوول کمیته تشکیلات و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اعضای جدید با رای مجمع عمومی مناطق ده گانه شهر تهران انتخاب شده اند، گفت: شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ساختار جدید مرکب از هیئت موسس، منتخبین دفاتر دهگانه شهر تهران و منتخبین جامعه روحانیت مبارز استان هاست.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز همچنین در بیان گزارشی از روند تغییرات و تدوین اساسنامه جدید طی دو سال اخیر افزود: مبنای حرکت جدید جامعه روحانیت مبتنی بر خرد جمعی است و تمامی رده های تشکیلاتی جامعه از طریق انتخاب صورت می پذیرند و همه تصمیمات و اتخاذ مواضع با رای اعضا و طی فرایند رای گیری خواهد بود.

وی افزود: بنابراین ساختار جامعه، از پایین به بالا شکل می گیرد و این جلسه، در واقع اولین نماد شکل گیری ساختار جدید جامعه روحانیت است؛ یعنی شکل گیری ساختار و تشکیلات از پایین به بالاست و همین فرایند در استان‌های سراسر کشور نیز انجام خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین موسی پور در ادامه اظهار داشت: اگر روحانیت انسجام و هماهنگی و سازماندهی کارآمدی داشته باشد بی شک ظرفیت‌های آن، به نحو بسیار شایسته و اثربخش تری در شئون مختلف جامعه ظهور و بروز خواهد داشت.

مسوول کمیته تشکیلات جامعه روحانیت مبارز همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در خرداد سال ۱۴۰۰ گفت: ضعف و ناکارآمدی دولت و مشکلات اقتصادی مردم که بخش قابل توجهی از آن معلول عملکرد دولت و شخص رئیس جمهور است لزوم دقت بیشتر در انتخابات آینده و انتخاب فردی مناسب برای خروج از وضعیت ناهنجار کنونی را مضاعف ساخته و ضرورت حضور روحانیت در جهت روشنگری و تبیین شرایط بیش از هر زمان دیگری است. 

حجت‌الاسلام والمسلمین موسی پور افزود: بحث انتخابات ریاست جمهوری از مدتی قبل در کمیته سیاسی جامعه روحانیت مطرح بود و گزینه های مختلفی مورد بحث قرار گرفت و نهایتاً راهبرد پیشنهادی این کمیته مبنی بر حضور فعال مشترک در شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز به تصویب رسید. بر این اساس ما در انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت همه گروه های جریان ارزشی و انقلابی فعالیت خواهیم داشت.  

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به تداوم دشمنی سران کاخ سفید با نظام و ملت ایران و لابی گری جناح تندرو و صهیونیست ها در دولت آمریکا برای تحت فشار گذاشتن هر چه بیشتر جمهوری اسلامی به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در کشور اشاره کرد و افزود: حضور گسترده مردم می‌تواند به نشاط و خنثی سازی دشمنی ها و توطئه ها بیانجامد. بنابراین بدیهی است که باید به یک راهکار عملی و اجرایی جهت برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده دست یابیم. روحانیت با عنایت به تجربه طولانی خود در فضای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نشان داده که همواره می‌تواند به عنوان نقطه کانونی تجمیع نیروهای انقلابی، ارزشی، کارآمد و با نشاط باشد. جایگاه روحانیت نباید مخدوش شود و نقش ممتاز روحانیت باید به صورتی روشن و فعال ایفا گردد. 

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پایان تصریح کرد: امیدواریم با تشکیلات جدید و حضور نیروهای تازه نفس و جوان، جامعه روحانیت مبارز با پویایی و کارآمدی هرچه بیشتر به روشنگری و راهبری جریان های سیاسی، ارزشی و انقلابی بپردازد و در آستانه انتخابات سرنوشت ساز سال آینده، با تمام ظرفیت و توان خود وارد عمل شود.

در پایان این نشست، آیت الله موحدی کرمانی رییس جامعه روحانیت مبارز احکام اعضای جدید شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز را به ایشان اعطا نمود.