۲۶۹
تعداد بازدید: ۲۳۱۹
پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹
نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل های انقلابی و ولایی صبح پنجشنبه ۱۵ آبان ماه، و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز در ابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین موسی پور عضو شورای مرکزی و معاون امور تشکیلات جامعه روحانیت با تبریک اعیاد ربیع الاول ضمن اعلام انزجار از اقدام رذیلانه دولت فرانسه، این اقدام را در راستای راهبرد اتخاذ شده دنیای غرب در مواجهه با گرایش به اسلام و رشد فزاینده اسلامگرایی برشمرد و افزود: دشمنان اسلام با راه انداختن موج اسلام هراسی و اسلام ستیزی و توهین به پیامبر و مقدسات اسلامی گمان می کنند می توانند از گرایش ذاتی انسان به فطرت آسمانی که در تعالیم دین مبین اسلام وجود دارد، جلوگیری کنند.
دبیر نشست هم اندیشی احزاب و تشکلها با جامعه روحانیت در ادامه با اشاره به اقدام وقیحانه رئیس جمهور فرانسه در حمایت از انتشار کاریکاتورهای موهن گفت: این اقدام در واقع تلاش برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات داخلی فرانسه از حیث موضوعات مختلف اجتماعی و اقتصادی است و به نوعی فرافکنی مشکلات و نارسایی‌های گوناگونی است که دولت فرانسه با آنها مواجه می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین موسی پور با اشاره به اینکه هدف از برگزاری این جلسات، همگرایی و هم افزایی و انسجام بخشی به نیروهای انقلابی و ولایی است به بیان سیر تغییرات ساختاری در جامعه روحانیت مبارز و ایجاد تشکیلات جدید در تهران و استانها پرداخت و گفت: فرایند تشکیل دفاتر جامعه روحانیت مبارز در تهران به اتمام رسید و ۱۰ منطقه در شهر تهران بزرگ فعالیت خود را آغاز کرده اند و در استان ها نیز همین روال دنبال می شود و تلاش ما این است که یک مکانیسم تشکیلاتی پویا و از پایین به بالا منطبق با رای و انتخاب در این مجموعه شکل بگیرد.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز همچنین با اشاره به راه اندازی سامانه جامعه روحانیت به منظور ایجاد ارتباط دوسویه و سراسری بین روحانیت کشور، به فعال سازی کمیته های سیاسی و تشکیلات جهت انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سال ۱۴۰۰ پرداخت و افزود: همانطوری که که در شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز تصویب شده است راهبرد ما حضور فعال مشترک است و از این پس به دنبال اجرایی شدن الزامات این راهبرد هستیم.
در ادامه این نشست، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با بیان تحلیلی از انتخابات آمریکا و فروپاشی سیاسی و حیثیتی که این انتخابات برای بزرگترین دشمن ما رقم زد، گفت: از اینکه دشمنان ما با تحقیر صحنه را ترک می کنند خوشحالیم و این را از امدادهای الهی می‌دانیم اما تاکید می‌کنیم که مسئله ما و ریشه مشکلات ما درونی و داخلی است و سیاست‌های بعضاً داخلی و مشکلات مدیریتی در کشور موجب بسیاری از کمبود ها و چالش های اقتصادی و اجتماعی شده است.
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با اشاره هدف برگزاری نشست های مشترک با احزاب و جریان‌های ارزشی و ولایی افزود: ما می خواهیم با ساماندهی کار تشکیلاتی و ایجاد ارتباط منسجم و تعریف شده، همه اضلاع و جریان های همسو با نیروهای انقلابی و ولایی و ارزشی را تجمیع کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی با بیان اینکه جامعه روحانیت مبارز، میزبانی صادق و امین برای همه احزاب و جریان‌های موجود در گفتمان ارزشی و انقلابی است تاکید کرد: بر این باور هستیم که امروز زمان همگرایی و هم‌اندیشی و تعامل است و همه بایستی نسبت به مسائل اجتماعی و اقتصادی و موضوعات جاری با درک مشترک حساسیت داشته و نسبت به حل مشکلات و همچنین ترسیم چشم اندازها با هم اندیشی، به نقاط مشترک و نتایج مثبت برسیم. جامعه روحانیت مبارز امروز به طور جد بر این باور است که باید با اخذ تصمیمات مشترک و همگرایی و انسجام و تعامل به فکر عبور از بحران ها باشیم و همه بایستی در ذیل اصل خرد جمعی و با عنایت به اصول و راهبردهای گام دوم انقلاب نسبت به پویا شدن و تحرک ظرفیت ها و نیروهای درون نظام اسلامی بیندیشیم.
شایان ذکر است در این نشست که با حضور حجج اسلام والمسلمین آقایان سید محمد ابوترابی فرد، غلامرضا مصباحی مقدم و سید رضا تقوی اعضای شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز برگزار شد، در پایان این نشست دبیران و نمایندگان تشکل ها و احزاب ارزشی و انقلابی به طرح دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند و به موضوعاتی همچون اهمیت انتخابات آتی، ساختارسازی برای انتخابات، روشنگری و تقویت فکری جامعه در مقابله با فضا سازی‌های رسانه‌ای و سیاسی، تزریق امید و نشاط به جامعه، نقش و محوریت جامعه روحانیت مبارز در انتخابات، داشتن برنامه و راهبرد و تیم اجرایی مشخص و ضرورت همگرایی عملی گروه‌های ولایی و انقلابی تاکید نمودند.

 

نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل های انقلابی و ولایی برگزار شد

 

نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل های انقلابی و ولایی برگزار شد

 

نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل های انقلابی و ولایی برگزار شد

آخرین اخبار
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از خدمتگزارن نظام را تسلیت گفت.