۳۱۲
تعداد بازدید: ۳۷۰
دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰
سخنگوی شورای وحدت:
سخنگوى شوراى وحدت در رابطه با گفتمان اصلی شورای وحدت اظهار کرد: بعد از پيروزى انقلاب اسلامى، مهم ترين گفتمانى كه توانست در واقع شكل بگيرد مبتنى بر اسلام و همچين قانون‌گرايي و ولايت فقيه بود. با توجه به شرايطى در كشور پيش رو داريم، شوراى وحدت تلاش كرده است گفتمان مورد نظر خودش را بر اساس نياز و شرايط كشور تدوين كند.

نیره قوی: شوراى وحدت براى اهداف خود برنامه‌ريزى‌هاى بلندی دارد اما به صورت مقطعى هم اهدافى را مد نظر خود قرار داده است. این شورا براى حضور حداكثرى مردم در انتخابات در حال تلاش است و با دعوت از مردم و جريان هاى مختلف اقشار و احزاب و منسجم كردن آن ها در يك فرآيند منطقى، سعى بر حضور حداكثرى دارد.

‎وی افزود: با توجه به نامه‌اى كه به تعدادى از كانديداها از سوی شورای وحدت نوشته شد، آن‌ها برنامه هايي از قبيل سياسى، فرهنگى ، اجتماعى و اقتصادى را مد نظر دارند. توقع مردم از كانديداها اين است كه برنامه‌اى كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت در زمينه اقتصاد داشته باشند. مردم و مسئولين بايد هوشيار باشند و عملكرد سنجيده‌ای برای حل بحران‌های کشور داشته باشند. همچنين نبايد هم‌ساز با دشمنان حرکت کنند. ضمن اینکه مطالبى كه كانديد‌ها بيان كردند به صورت منسجم‌تر در آینده بيان خواهد شد.

‎نيره قوى درباره حضور آيت الله رئيسى تصریح کرد: احتمال آمدن ايشان بر اساس شواهد و درخواست‌هايي كه از ايشان صورت گرفته، در طيف‌ها و گروه‌هاى مختلف روز به روز در حال افزايش است. به نظر مي‌رسد آيت‌الله رئيسى بر اساس تكليف و مصلحت بهترين تصميم را خواهند گرفت. شوراى وحدت هم قبلا اعلام كرده است كه ايشان اولويت هستند و هرچه زمان مي‌گذرد حضور آیت‌الله رئیسی در انتخابات به قطعيت نزديك مي‌شود.

‎وی اظهار كرد: شوراى وحدت در طيف ارزشى و انقلابى، تلاش براى وحدت و همگرايي را مد نظر خود قرار داده است. من اميدوار هستم كه براى كانديداها «وحدت» رقم بخورد و همچنين شوراى وحدت همواره در تلاش است كه اين همگرايي ايجاد شود.

‎سخنگوی شورای وحدت در پایان گفت: عالى‌ترين مقام بعد از رهبرى، رياست جمهورى است. رياست جمهورى يك امانت است و مسئوليت بسيار بزرگى را به دوش دارد. منصب رئيس جمهوری اختيارات زيادى را شامل می‌شود. رئيس‌جمهور تمام شاكله نظام در بحث اجرايي را در اختيار دارد و اين بي انصافى و بي اطلاعى است كه يك عده مى‌گويند که روسای جمهور مسئوليتش سنگين دارند اما اختيارات كمی شامل آنها می‌شود. درواقع اگر با نگاه منصفانه و عالمانه نگاه كنيم، متوجه مي‌شويم كه اختيارات کاملا متناسب با این منصب است.

آخرین اخبار
رأی مردم سرنوشت آینده کشور را رقم می‌زند/ ملت ایران از انتخابات امروز خیر خواهند دید

رأی مردم سرنوشت آینده کشور را رقم می‌زند/ ملت ایران از انتخابات امروز خیر خواهند دید

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از شرکت در انتخابات صبح امروز تاکید کردند: روز انتخابات، روز ملت ایران است؛ ‌امروز میدان‌دار و صحنه‌گردان اصلی مردم هستند. مردم هستند که با حضور در پای صندوق‌های رأی و با دادن رأی، تکلیف کلی و اساسی کشور را برای سال‌های آینده معین می‌کنند.
حضور درانتخابات،عمل صالح است/قهرکردن با صندوق مشکلی را حل نمی‌کند

حضور درانتخابات،عمل صالح است/قهرکردن با صندوق مشکلی را حل نمی‌کند

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه قهر کردن با صندوق رای مشکلی را حل نمی‌کند، فرمودند: گلایه‌ها را قبول دارم، اما شرکت نکردن، بخاطر این گلایه را قبول ندارم.
تکذیب حمایت آیت الله رییسی از لیست شورای ائتلاف 

تکذیب حمایت آیت الله رییسی از لیست شورای ائتلاف 

دکتر سید علی قریشی معاون نظارت و بازرسی ستاد مرکزی آیت الله رییسی: آیت الله رییسی نفیا و اثباتا از هیچ لیستی برای انتخابات شورای شهر حمایت نکرده اند و ما انتشار این خبر را تکذیب می کنیم. 
پر بازدید ها