۳۴۹
تعداد بازدید: ۱۹۳۳
شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز حجت‌الاسلام و المسلمین رازینی را به عنوان سومین عضو فهرست جامعتین برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مصباحی مقدم، عضو شورای مرکزی و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز در گفت‌ و گویی کوتاه با اشاره به توافق جامعتین در خصوص انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در حوزه استان تهران اظهار کرد: پیش از این، بین جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز توافق شد که فهرست تهران متشکل از آقایان اعرافی، سعدی و رجبی باشد اما با توجه به اینکه شورای محترم نگهبان انتقال آقای رجبی از قم به تهران را مورد موافقت قرار ندادند، و از سویی جامعه روحانیت مبارز که پیش‌تر هم جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای رازینی را به عنوان کاندیدای خود برای عضویت در مجلس خبرگان رهبری معرفی کرده‌بودند، مجدداً مورد تاکید قرار داده‌اند و ایشان در فهرست جامعتین خواهند بود. بنابراین آقایان علیرضا اعرافی، حسینعلی سعدی و علی رازینی کاندیداهای مشترک جامعه روحانیت مباررز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان در تهران خواهند بود.

وی در بخش دیگری از این گفتگو بر ضرورت برگزاری  انتخابات پرشور تاکید کرد و افزود: حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای، به معنای پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی و سبب تقویت این نظام مقدس خواهد بود. اساسا رضایت روح ملکوتی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین مقام معظم رهبری، منوط به حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رای است.

وی یادآور شد: نظام ما مبتنی بر مردم سالاری دینی و متکی بر رای و نظر مردم است. بنابراین هر قدر حضور مردم پای صندوق‌های رای پررنگ‌تر باشد، نظام جمهوری اسلامی قدرت‌مندتر خواهد بود و رئیس جمهور منتخب نیز با قدرت بیشتری کشور را مدیریت خواهد کرد. افزون بر این، اگر قدرت رئیس جمهور منتخب مبتنی بر حضور حداکثری مردم باشد یقیناً می تواند بر قدرت جمهوری اسلامی در مجامع بین المللی نیز تاثیر گذار باشد. بنابراین درخواست جامعه روحانیت مبارز از آحاد ملت ایران که دل در گرو آرمان‌های ملی و اعتقادی و اعتلا و پیشرفت کشورمان دارند این است که با حضور حداکثری خود در این انتخابات شرکت کنند.