۳۵۰
تعداد بازدید: ۱۳۴۷
دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰
رئیسی در جمع مردم اسلامشهر:
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اگر امکان حل مسائل کشور باشد، صدای مردم بلند خواهد شد، گفت: چرا کشور دچار سیاسی‌بازی شده است و چرا بر مسائل زدوبند حاکم است؟

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز و به نقل از خبرگزاری مهر، سید ابراهیم رئیسی گفت: طی دوسالی که به دستگاه قضائی آمدم شاهد پرونده‌ها و موضوعاتی هستم که نشان می‌دهد دغدغه‌های مردم نسبت به فساد و تبعیض کاملاً به حق است و به عنوان دستگاه قضائی اثبات کردیم می‌شود با فساد برخورد کرد و گفتیم در این کار هیچ خط قرمزی نداریم و ثابت هم کردیم که می‌شود در کشور خط قرمز نداشت و این رویه در دولت مردمی نیز دنبال می‌شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم در اجتماع عزاداران اسلامشهری که به مناسبت سالروز شهادت امام صادق (ع) گردهم آمده بودند تصریح کرد: من با همه وجود وارد این میدان شدم و برای رضای خدا و انجام وظیفه و گره گشایی از کار مردم و نجات آنها، تیرهای تهمت و ناسزا را تحمل می‌کنم.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی یکشنبه شب در اجتماع مردم عزادار اسلامشهر به مناسبت شهادت امام صادق (ع)، معرفت آموزی و حضور عالمانه و آگاهانه در صحنه‌ها را وظیفه‌ای همگانی برشمرد و تأکید کرد: باید در مسیر زندگی دوست و دشمن را بشناسیم تا گرفتار نشویم.

وی افزود: انسان موظف است در انتخاب خود راه درست و اشخاص را بشناسد و اینکه بگوییم نادانسته و نشناخته نظر دادم پذیرفته نیست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: امروز شرایط کشور به نحوی است که مردم گرفتار سختی‌ها شده اند و زندگی آنها و وضعیت تولید و بازار ما به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست.

رئیسی آرامش خاطر مردم در تأمین معیشت شأن را در گرو ثبات بازار دانست و افزود: امروز سفره مردم وضعیتی پیدا کرده که برخی کالاهای اساسی به ویژه برای خانواده‌های کم درآمد و ضعیف جامعه به کالای لوکس تبدیل شده و حتی دستیابی به گوشت هم برای بسیاری دشوار است.

وی با اشاره به ناکافی بودن درآمد مردم برای گذران زندگی تصریح کرد: کسب و کار مردم دچار آسیب شده و وضعیت بازاری، کاسب و تولیدکننده نابسامان و نگران کننده است.

رئیسی گفت: قرار بود فساد و تبعیض نداشته باشیم و فقر را در جامعه ریشه کن کنیم اما برخی مسئولان خلاف آنچه امام و رهبری فرمودند عمل کردند و امروز مردم می‌پرسند چرا با وجود امکانات فراوانی که کشور دارد، مشکلات حل نمی‌شوند و کشور دچار سیاسی بازی شده و زد و بند بر مسائل حاکم است؟

وی ادامه داد: من در برخورد با مفاسد کار ویژه ای نکردم فقط به عنوان یک طلبه و سرباز نظام و خادم مردم وارد میدان شدم و وظیفه ام را انجام دادم ولی در میانه راه هستیم و کارهای زیادی می‌توان انجام داد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به درخواست‌های مردمی برای حضورش در عرصه انتخابات، گفت: مردم در یک سال گذشته مکرر از من خواستند که برای سامان دادن وضعیت نابسامان موجود وارد میدان شوم و خدمتگزارشان باشم.

رئیسی با تأکید بر اینکه «من مطلقاً هوس قدرت و قدرت افزایی ندارم» افزود: جایگاه من به عنوان رئیس قوه قضائیه بسیار مهم است اما مگر می‌شود بگویم جایگاهی که دارم خوب است و بنشینم و نسبت به وضع کارگر، مشکلات کشاورزان و وضعیت جوانان جویای کار و مستأجران بی تفاوت باشم؟

وی ادامه داد: چرا باید در کشوری که تسهیلات بانکی فراوان و امکانات و ظرفیت زیادی برای تولید مسکن دارد، داشتن مسکن برای جوانان ما و بسیاری از مردم یک آرزو باشد؟ چرا به جای آنکه تسهیلات را به جوانی که قصد ازدواج دارد یا می‌خواهد مسکن تهیه کند بدهند، به چند درصد از افراد جامعه پرداخت می‌شود؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم با بیان اینکه باید ریشه بی عدالتی‌ها را در دستگاه اجرایی خشکاند، گفت: نظام بانکی و نظام مالیاتی و نظام واردات و صادرات باید اصلاح شود و اگر اشراف دولت بر کالا و ارز و ارتباطات و مناسبات افزایش یابد، هر روز در کشور شاهد تولید یک پرونده فساد نخواهیم بود.

وی تصریح کرد: ممکن است در این مسیر به انسان حرف بزنند، تهمت بزنند، ناسزا بگویند؛ عیبی ندارد. در راه انجام وظیفه و مجاهدت و ایستادگی و گره گشایی از کار مردم و برای نجات مردم اشکالی ندارد انسان برای رضای خدا تیرها و ترکش‌ها را تحمل کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: من با همه وجود آمده ام در این مسیر تا با اتکال به خدا و با اتکا به مردم مشکلات را حل کنم و با همه وجود باور دارم که تغییر شرایط موجود کاملاً امکانپذیر است؛ به شرط اراده مردم برای مشارکت گسترده در انتخابات.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر مردم مسئولیت دولت را به این طلبه و خادم خود سپردند، برای رفع مشکلات مردم سر از پا نمی‌شناسم و شبانه روز با همه امکانات و با کمک متخصصان و صاحبان اندیشه و با یاری جوانان برای تغییر وضع موجود تلاش می‌کنم.

رئیسی خاطر نشان کرد که «با حضور معنادار آحاد ملت در انتخابات و دعوت از دیگران برای حضور در این صحنه و با شکل گیری دولت انقلابی و خدمتگزار، وضعیت موجود قابل تغییر خواهد بود و انشاالله اوضاع به نفع مردم تغییر خواهد کرد».

وی مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ را بسیار مهم دانست و گفت: هر جا مردم پای کار آمدند کارهای بزرگ انجام شد و امروز هم عرصه مهم انتخابات می‌طلبد مردم حضوری گسترده داشته باشند و از صندوق‌ها رأیی بیرون آید که پشتوانه دولت آینده کشور باشد تا دولت مردمی بتواند با این پشتوانه عظیم تغییرات گسترده را به نفع مردم انجام دهد.