۳۶۱
تعداد بازدید: ۱۱۹۶
يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
جمعیت آبادگران و جامعه اسلامی مهندسین طی بیانیه‌های جداگانه، حمایت خود را از لیست شورای وحدت اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر تهران اعلام کردند.

به گزارش کمیته رسانه و ارتباطات شورای وحدت، درپی انتشار لیست نامزدهای مورد حمایت شورای وحدت برای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، جمعیت آبادگران جوان نیز با صدور بیانیه ای از این لیست حمایت کرد و از همه اقشار مختلف مردم برای مشارکت در انتخابات پیش رو دعوت به عمل آورد. متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
شوراهای اسلامی شهر و روستا ظرفیتی راهبردی و موثر در جهت ‌تقویت ‌روحیه ‌مشارکت‌ ‌مردمی ‌و کاهش‌ تصدی ‌دولت ‌و و دیگر قوای مقننه و قضایی و تحقق ‌خواسته‌ها و حقوق شهروندی مردم ‌با برقراری مدیریت یکپارچه است. از اهمیت والای این نهاد اجتماعی و تاثیر آن در ارتقای سطح حکمرانی این است که شوراهای اسلامی شهر و روستا به منزله پارلمان‌های محلی تا حد زیادی می‌توانند در تقویت مردم‌سالاری دینی و مشارکت عمومی مردم در امور جاری و حساس جامعه بسیار موثر باشند. بر اساس ‌اصل‌ یک‌صدم ‌قانون ‌اساسی ‌جمهوری ‌اسلامی این ظرفیت هم اکنون بطور بالقوه در شورای اسلامی شهرها وجود دارد و میتوانند در شکل گیری و توسعه مسائل فرهنگی و اجتماعی و همچنین فعالیت‌های گسترده عمرانی در اداره کشور نقش بیشتری داشته باشند. بنابراین شورا اسلامی شهرها با مشارکت آحاد ملت می توانند حرکتی جدی برای ارتقای سطح حکمرانی و بهبود کیفیت زندگی ایجاد نماید.
جمعیت آبادگران جوان با عنایت به تجربیات ارزشمند اندوخته ادوار پیشین خدمت در شورای شهر تهران، ضرورت اجماع نهادی برای ایجاد تحول و اصلاح را دریافت و با حضور در «شورای وحدت» به عنوان نهادی مردم نهاد از مجموع ۴۸ تشکل موثر جریان اصیل انقلاب با محوریت جامعه محترم روحانیت مبارز تلاش نمود تا در کنار مجموعه نهادهای سازمان یافته، نقشی در تحول گفتمان سیاسی کشور ایفا نماید. جمعیت آبادگران جوان با اعلام حمایت قاطع از تصمیم شورای وحدت مبنی بر حمایت از کاندیداتوری آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری تمامی توان سیاسی و اجتماعی خود را بر این مهم مصروف داشته و با تأیید فرایند منطقی شکل‌گیری تهیه فهرست شورای اسلامی شهر تهران، حمایت خود را از فهرست انتخاباتی مورد حمایت شورای وحدت در «ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران» ذیل اعلام می دارد.

جامعه اسلامی مهندسین هم با صدور بیانیه‌ای از لیست معرفی شده از سوی شورای وحدت برای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران حمایت کرد. متن بیانیه جامعه اسلامی مهندسین به شرح ذیل است:

بسمه تعالی
طی بیش از ۲ دهه گذشته، شوراهای شهر و روستا به منزله پارلمان‌های محلی نقشی جدی در ارتقای مردم سالاری داشته‌اند.
شوراها از جمله مردمی‌ترین نهادهاست که با توجه به وظایف آن‌ها یعنی توسعه، عمران و آبادانی، عملکرد آن‌ها برای توده مردم بسیار ملموس و مهم است. به همین دلیل کارآمدی آن باعث افزایش کارآیی نظام جمهوری اسلامی ایران می‌گردد.
لذاست که مشارکت موثر آحاد مردم می‌تواند گامی برای حل مشکلات مردم و تحقق زیست شرافتمندانه باشد. امروز زمان چرخش برگ سختی هاست. سامانه های مردم نهاد می توانند مسیر نیل به تحقق مشارکت موثر آحاد ملت را فراهم آورند. بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شوراهای اسلامی شهر و روستا، بستر تحقق این مهم است.
از همین باب «شورای وحدت» به عنوان نهادی مردم نهاد از مجموع ۴۸ تشکل موثر جریان اصیل انقلاب با تکیه بر ظرفیت جامعه روحانیت مبارز شکل گرفت. این شورا حمایت از کاندیداتوری آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را حرکتی موثر در تحقق تحول در نظام اجرایی کشور تشخیص داد؛ لذا از ماه‌ها قبل بیان نمود که کشور نیازمند حضور او در عرصه انتخابات ریاست جمهوری است و پس از اعلام او نیز حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی اعلام نمود.
جامعه اسلامی مهندسین با اعلام همراهی قاطع با این تصمیم، اعلام می‌دارد که با تأیید فرآیند شایسته گزینی شورای وحدت در انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، حمایت خود را از فهرست انتخاباتی مورد حمایت شورای وحدت در «ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران» به شرح ذیل اعلام می دارد:
- مرتضی طلایی
- علیرضا خجسته پور
- عبدالمقیم ناصحی
- مسعود زریبافان
- ضرغام صادقی
- سعید طالبی نیا
- احمد نیکبختیان
- مهدی وکیل پور
- ابوالفضل قناعتی
- حسن بیادی
-فهیمه خان محمد زاده
-فرشته حشمتیان
- حسین اخگر پور
- رقیه ودایع خیری
- سیده سکینه عمرانی
- هاشم‌ داداش پور
- فرید شهاب
-سید مجید صدری
- محمد وکیلی
- احمد کرمی
- سید حسن رجبی یکتا

آخرین اخبار
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از خدمتگزارن نظام را تسلیت گفت.