۳۶۳
تعداد بازدید: ۲۱۴۶
يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
منوچهر متکی:
سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان گفت: امروز مردم ما ناراحت و خواهان تغییر هستند. مردم در اوج فساد و پلشتی و حرام‌خواری، پاکدستی را طلب می‌کنند. آیت‌الله رئیسی به دلیل ساده زیستی و پاکدستی‌اش مطلوب مردم است.

به گزارش کمیته رسانه و ارتباطات شورای وحدت، منوچهر متکی در نشست خبری روز شنبه ۲۲ خرداد درباره شرایط انتخابات پیش رو گفت: مردم مجدداً در دولت نهم به آینده امیدوار شدند. امروز مردم ما ناراحت و خواهان تغییر هستند. مردم در اوج فساد و پلشتی و حرام‌خواری، پاکدستی را طلب می‌کنند. آیت‌الله رئیسی به دلیل ساده زیستی و پاکدستی‌اش مطلوب مردم است.
وی افزود: رئیسی از گذشته تاکنون تغییری نکرده و کماکان روحیات عدالت‌خواهانه و ضد فساد خود را حفظ کرده‌ است. شورای وحدت از ابتدا از آیت‌الله رئیسی حمایت کرد و به او باور داشت. ما از اول تاکید داشتیم که گزینه قطعی ما رئیسی است ولی عده‌ای به دروغ می‌گفتند ما به دنبال حمایت از لاریجانی هستیم. حمایتی که هم اکنون از رئیسی شکل گرفته است، حمایت از پاکدستی در دولت است.
متکی درخصوص لیست شورای شهر منتشر شده توسط شورای وحدت اصولگرایان گفت: ما به دنبال این بودیم که لیست مشترکی با شورای ائتلاف تشکیل دهیم ولی این اتفاق نیافتاد. متاسفانه هم‌اکنون ما با دو لیست به استقبال انتخابات می‌رویم. ما از جوانان از بانوان و از کارگران نمایندگانی در این لیست داریم. در انتخابات میان دوره مجلس خبرگان هم، ما از کاندیداهای مورد اتفاق جامعتین حمایت می‌کنیم. در انتخابات میان دوره مجلس هم ما از سردار کوثری حمایت می‌کنیم.
رئیس ستاد انتخاباتی شورای وحدت تصریح کرد: شورای وحدت در شورای شهر استان‌ها دخالتی نمی‌کند و کار را به خود آن‌ها سپرده است. حجت‌الاسلام سعدی و آیت‌الله اعرافی دو کاندیدای جامعتین برای انتخابات مجلس خبرگان هستند و نفر سوم هم در چند روز آینده مشخص می‌شود. سردار طلایی در لیست شورای وحدت برای شورای شهر حضور دارد و با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته مشکلاتی که برای او به وجود آمده بود برطرف شد.
متکی درخصوص مواضع شورای وحدت در انتخابات پیش‌رو اذعان کرد: شورای وحدت از ماه‌ها قبل به عنوان اولین مجموعه سیاسی، آیت‌الله رئیسی را به عنوان کاندیدای اصلح مطرح کرد. رئیسی دو روز پیش در دانشگاه تهران از زحمات شورای وحدت در انتخابات قدردانی کرد و ما هم از این لطف او تشکر می‌کنیم. متاسفانه در اقدامی اشتباه شورای ائتلاف از سیاست اشتراک صفر با شورای وحدت حمایت کرد؛ با توجه به شرایط موجود من به طور قطع احتمال یکی شدن این دو لیست را رد می‌کنم.
در ادامه این نشست لاله افتخاری ضمن تبریک تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی گفت که هر خانه یک ستاد؛ من معتقدم که هر تلفن همراه می‌تواند یک ستاد انتخاباتی باشد. بعضی از دوستان از من دعوت کردم که در انتخابات میان دوره مجلس، به جای مرحومه فاطمه رهبر حضور پیدا کنم. با حضور سردار کوثری من این احساس را پیدا کردم که حضور یک نفر از جبهه انقلاب در انتخابات مجلس کافی است. به همین دلیل من ضمن تشکر از تمام دوستانی که به من پشنهاد شرکت در انتخابات دادند، به نفع سردار کوثری از انتخابات کناره گیری می‌کنم. امیدوارم این اتفاق برای انتخابات ریاست جمهوری هم بیافتد و مابقی کاندیداهای جبهه انقلاب به نفع آیت‌الله رئیسی کناره گیری کنند.
در ادامه نیره قوی جانشین سخنگوی شورای وحدت درخصوص انتخابات شورای شهر تهران گفت: باوجود تلاش زیاد شورای وحدت و شخص منوچهر متکی، ما نتوانستیم به لیست واحد با شورای ائتلاف، برای انتخابات شورای شهر تهران برسیم. ترکیب شورای وحدت می‌تواند پاسخگوی نیازهای کلان شهر تهران باشد. قشر جوانان، دانشجویان، روحانیون، بانوان، کارگران و فرهنگیان در این لیست حضور دارند. امیدواریم که شورای شهر جدید بتواند یک شهردار لایق برای تهران انتخاب کند. استفاده ابزاری از سردار سلیمانی برای تمام طیف‌ها ممنوع است. اگر سردار شهید سلیمانی زنده بود، هرگز اجازه حضور در لیست شورای ائتلاف برای انتخابات شورای شهر تهران را به دخترش نمی‌داد.
متکی در پاسخ به این پرسش که «آیا طی روزهای باقی مانده تا انتخابات احتمال ارائه لیست مشترک با ائتلاف وجود دارد؟» گفت: با توجه به آخرین صحبتی که با آقای حداد عادل داشتم و توضیحات ایشان از شرایط لیست شورا ائتلاف این احتمال نزدیک به صفر است و لیست واحدی از طرف شورای وحدت و شورای ائتلاف منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از خدمتگزارن نظام را تسلیت گفت.