۳۸۴
تعداد بازدید: ۱۶۷۴
جمعه ۰۴ تير ۱۴۰۰
موسی‌پور مطرح کرد:
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی پور، عضو شورای مرکزی و مسئول امور تشکیلات جامعه روحانیت مبارز: شورای وحدت از ابتدای فعالیت خود به عنوان یک حرکت بدیع و ابتکاری موجب تجمیع و همگرایی احزاب، تشکلها و نیروهای جریان ارزشی و انقلابی گردید و دستاورد‌های راهبردی و حائز اهمیتی را محقق کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی پور، عضو شورای مرکزی و مسئول امور تشکیلات جامعه روحانیت مبارز در مراسم تجلیل از فعالان و کمیته های ستاد مرکزی انتخاباتی شورای وحدت که در مرکز همایش های آدینه برگزار شد با تبریک حماسه بزرگ ۲۸ خرداد به دستاوردهای شورای وحدت به عنوان یک تشکیلات جدید در عرصه سیاسی و اجتماعی کشور اشاره کرد و افزود: شورای وحدت از ابتدای فعالیت خود به عنوان یک حرکت بدیع و ابتکاری که موجب تجمیع و همگرایی احزاب، تشکلها و نیروهای جریان ارزشی و انقلابی گردید چهار دستاورد عمده داشته که بسیار راهبردی و حائز اهمیت می باشند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت گفت: اولین دستاورد شورای وحدت ایجاد یک ساختار فراگیر مبتنی بر خرد جمعی و به دور از امتیاز خواهی و انحصار طلبی است. در این ساختار همه اضلاع جریان ارزشی و انقلابی ایفای نقش نمودند و حضور فعال در جلسات و برنامه ریزی ها و فعالیت های آن داشته اند. لذا شورای وحدت تا حدود زیادی خلا جایگاهی را که بتواند همه نیروهای انقلابی و ارزشی را مجتمع سازد پر کرد و اکنون دفاتر شورای وحدت در استان ها و هیئت اجرایی شورا در شهرستان ها تشکیل شده اند.

حجت الاسلام و المسلمین موسی پور با اشاره به دومین دستاورد شورای وحدت افزود: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات به دلیل تبلیغات بسیار زیاد برای تحریم انتخابات عرصه ای سرد بر فضای عمومی انتخابات حاکم بود و علاوه بر بخش هایی از مردم و جمعی از نخبگان و فعالان سیاسی انگیزه ای برای فعالیتهای خود نمی دیدند، شورای وحدت توانست با حضور و تکاپوی خود تنور انتخابات را گرم کرده و فضای واقعی رقابت‌ها را با شور و نشاط همراه سازد.

وی در ادامه با بیان اینکه سومین دستاورد ما دعوت از یک گزینه خاص و مشخص از حدود شش ماه قبل بود افزود: ما از همان آغاز راه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی را به عنوان گزینه اصلح و شایسته مطرح کردیم و با دعوت از ایشان و ترغیب گروه‌های مختلف سیاسی و مردمی برای مطالبه حضور ایشان در عرصه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری، نامزدی جناب آقای رئیسی به یک مطالبه عمومی تبدیل شد؛ وقتی هم که جناب آقای رئیسی وارد عرصه شد دهها هزار نفر از نیروهای شورای وحدت در سراسر کشور به میدان آمده اند و با همه وجود و با اعتقاد راسخ برای پیروزی ایشان فعالیت کردند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز همچنین به انتخابات شوراهای شهر و روستا اشاره نمود و افزود: شورای وحدت توانست با ایجاد فضایی رقابتی برای این انتخابات نیز آن را از حاشیه به متن بیاورد و بحمدالله در کل کشور نیروهای ولایی و ارزشی توانستند اعتماد عمومی را کسب کنند.

حجت الاسلام والمسلمین موسی پور در تشریح نتایج انتخابات شوراهای شهر در کشور گفت: ما و شورای ائتلاف در ۱۱ استان و همچنین در کلانشهرهایی چون مشهد و اصفهان فهرست مشترک ارائه دادیم و در ۷ استان نیز به‌دلیل اقتضائات محلی فهرست مشترک ارائه نکردیم اما منتخبین این استان ها نیز از نیروهای ارزشی و ولایی هستند. در ۶ استان هم  شورای ائتلاف با هماهنگی و همراهی شورای وحدت فهرست تنظیم کرد. در ۷ استان هم تلاش های ما برای ارایه فهرست واحد به نتیجه نرسید و فهرست جداگانه عرضه شد که در نتیجه در دو استان شورای ائتلاف و در دو استان دیگر شورای وحدت و در سه استان ترکیبی از افراد کاندیداهای شورای وحدت و شورای ائتلاف پیروز رقابت‌ها شدند. 

وی تاکید کرد: میان ما و شورای ائتلاف هیچ گونه اختلاف مبنایی وجود ندارد بلکه اختلاف در روش ها و رویکردها و نوع نگاه به مسائل سیاسی و اجتماعی است و تاکید می‌کنیم ما در موسم انتخابات، شورای ائتلاف را رقیب خود نمی‌دیدیم بلکه هر دو در مسیری واحد برای رسیدن به هدفی واحد حرکت میکردیم البته در تهران ضمن تبریک موفقیت فهرست ائتلاف  که اکثر افراد این فهرست مورد تایید شورای وحدت نیز بودند برخی ابهامات و مشکلات قانونی وجود دارد که چون دغدغه اصلی ما متوجه وحدت و انسجام است، اکنون مجالی برای طرح و بیان آنها نیست؛ میزان و منبع هزینه ها، تمسک به برخی روش های غیر اخلاقی که شایسته جریان منتسب به نیروهای انقلابی و ارزشی نیست و چگونگی نظارت بر انتخابات شوراها و نحوه شمارش آرا محل اشکال جدی است.

حجت الاسلام و المسلمین موسی پور در پایان افزود: شورای وحدت در آغاز یک راه بزرگ و مبلغ یک آرمان بزرگ که همانا «وحدت» است، قرار دارد و تجربه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها برای ما بسیار ارزشمند بود. حضور شورای وحدت دارای برکات بسیاری بوده و امیدواریم این تشکیلات جدید در تمام ساحت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور حضوری پویا و مبتنی بر مشارکت و خرد جمعی سایر نخبگان و فعالان عرصه سیاسی و اجتماعی داشته باشد.

آخرین اخبار
فرارسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

فرارسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

حلول ماه عید و روز برکت و شادی مسلمانان جهان را به شما روزه داران عزیز تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.