۴۰۵
تعداد بازدید: ۱۷۳۳
سه‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۰
حجت‌الاسلام احمد سالک:
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه باید وزرای جهادی، کارآمد و بدون حاشیه به میدان بیایند، گفت: اگر وزیری حاشیه داشته باشد، به دولت رئیسی لطمه خواهد زد.

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، حجت‌الاسلام احمد سالک عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در گفتگو با خبرگزاری مهر، در رابطه با نحوه گزینش و چینش کابینه دولت سیزدهم که به موجب آن علی رغم تحقق شعار دولت مردمی، مشکلات و کاستی‌های دولت یازدهم و دوازدهم ظاهر نشود، گفت: تشکیل کابینه دولت سیزدهم بر اساس برنامه‌هایی است که رئیسی در جلسات تنفیذ و تحلیف برای ملت ایران بیان کرد.

وی افزود: آقای رئیسی در حقیقت خط مشی انتخاب اعضای دولت و آینده خود را بر اساس برنامه‌ای که اعلام کرده است، دنبال می‌کند. رئیس‌جمهور در دو جلسه اخیر هیئت دولت کاستی‌ها را با صراحت عنوان کرده است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت تصریح کرد: رئیسی پیش روی خود تورم ۴۴ درصدی، گرانی کالاها، معضلات متعدد ناشی از کسری بودجه، سررسید اوراق مشارکت و … را دارد که از طرف دولت گذشته به او تحمیل شده است.

سالک افزود: بنابراین برای برون رفت از این وضعیت، لازم است وزاری جهادی، کارآمد، سابقه‌دار و بدون حاشیه به میدان بیایند. اگر وزیری حاشیه و یا عنوان محکومیتی داشته باشد، حتی در همین حد به دولت رئیسی لطمه خواهد زد.

وی تاکید کرد: افراد دارای محکومیت و حاشیه ولو تبرئه شده باشند هم نباید در کابینه حضور داشته باشند زیرا آثار وضعیِ اجتماعی زیادی برای دولت سیزدهم به همراه دارد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت در پایان گفت: امیدوار هستم دولت پیشنهادی رئیسی، یک دولت کارآمد، مبارز، متعهد و انقلابی باشد.