۴۵۳
تعداد بازدید: ۴۲۲۵
سه‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۰
جامعه روحانیت مبارز در آستانه چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای تحلیلی را صادر کرد.

جامعه روحانیت مبارز در آستانه چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای تحلیلی را صادر کرد. متن بیانیه به شرح ذیل است.

 

بسمه تعالی

بیانیه جامعه روحانیت مبارز

بمناسبت آغاز چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

وَالْفَجْرِ * وَلَیالٍ عَشْرٍ... 

انقلاب اسلامی ایران با عنایات الهی چهل و سومین بهار خود را با صلابت ، شکوه و عزت پشت سرگذاشت و در آستانه چهل و چهارمین سال، مصمم تر از هر زمان می رود تا گام های بلندتری را در راستای تحقق همه اهداف و آرمان های انقلاب بردارد.

جامعه روحانیت مبارز ضمن سپاس بدرگاه ایزد منان و استمداد از ذات ربوبی بر تداوم این نعمت بزرگ و تعظیم به پیشگاه بنیانگذار حاکمیت دینی، حضرت امام (قدس سره) و عرض تبریک به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و ملت شریف ایران و گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان ، توجه علاقمندان به انقلاب و پیروان راستین و صدیق امام(ره) را به چند نکته جلب می نماید.

۱. انقلاب اسلامی ایران برگرفته و برخاسته از اسلام ناب با برخورداری از جامعیت فرهنگی، تمدنی، تاریخی و محتوایی و متکی به گفتمان نبوی و  علوی،  متناسب با  شرایط و ویژگی های امروز توانسته جریان متفاوتی را در برابر بشریت سرگردان در چنبره ی سوسیالیسم و لیبرالیسم و مکاتب  الحادی ارائه نماید و در تلاش است با انوار تابان اسلام، افق امیدوارکننده ای را جلوی راه انسان های تشنه حقیقت قرار دهد.

۲. انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با انقلاب های معاصر همچون انقلاب کبیر فرانسه، انقلاب اکتبر   شوروی تنها انقلابی است که پس از گذشتن از چهار دهه بر حفظ آرمان های خود استوار بوده و توانسته با همه فشارها و گرایشات ، انحرافات ولغزشهای درونی مقاومت کرده و بر آرمانهای خمینی کبیر پافشاری نماید.

۳. انقلاب اسلامی ایران با هدایت ها و رهبری های هوشمندانه آیت الله خامنه ای (دام عزه) توانسته از میراث بزرگ بنیانگذار انقلاب یعنی اسلامیت و جمهوریت با همه وجود پاسداری نموده و اکنون پس از سه دهه از ارتحال آن رهبر بزرگ می توان اذعان نمود مردم سالاری دینی با قوت و اقتدار تداوم یافته است.

۴. انقلاب اسلامی ایران با توجه به عمق وگستره ی آن همواره با دشمنی ها و کینه توزی های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و انبوهی از دسیسه های آشکار و پنهان جریانهای ملی گرا و غرب زدگان  و عناصر قدرت طلب و واماندگان از جریان انقلاب مواجه بوده که به برکت رهبری مقتدر آن در طول دهه های گذشته با تکیه بر عنایات  باریتعالی و ایمان و عمل مردم انقلابی و مؤمن توانسته با همه توطئه ها مقابله نموده و آنرا را در مسیر اهداف خود به پیش ببرد.

۵. واقعیت فراروی همگان این است که به رغم همه دست آوردهای گرانسنگ انقلاب در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، علمی، پژوهشی، صنعتی، نظامی و بین‌المللی و در حال حاضر مردم از حیث اشتغال و معیشت در تنگنای شدید قرار دارند و زندگی اقشار آسیب پذیر با سختی روبروست البته  این مشکلات ناشی از تحریم و فشار ظالمانه استکبار جهانی است و بخشی هم ناشی از سوء مدیریت و ناکارآمدی مسؤولین و ناهماهنگی ها است.

با توجه به این که مهمترین نیاز و خواسته مردم تأمین معیشت و اشتغال و امنیت اجتماعی بوده و شاخص ترین آفت های نظام ، فقر، فساد و گسترش ناهنجاری های اجتماعی است، انتظار میرود دولت انقلابی در کنار مجلس و قوه قضائیه و با همبستگی کامل گام های بلندتری را در جهت کنترل تورم و افزایش بی رویه قیمت ها و حل مشکل معیشت و اشتغال و ازدواج جوانان بردارند.

در این روزها که یاد حماسه آفرینی های ملت بزرگ ایران در خاطره ها زنده میشود و آرمانهای امام خوبی ها، الهام بخش همه باید باشد با برخی بی مهری ها و ناسپاسی ها و  بیراهه پویی ها روبرو هستیم. آنانیکه باید خود پیشقدم در امیدآفرینی،دشمن شناسی،وحدت زایی و انسجام بخشی باشند به سیاه نمایی،یأس پراکنی، امید کشی روی آورده اند. فَأَيْنَ تَذْهَبُونَ       

جامعه روحانیت مبارز ناصحانه یادآور میشود که همه در یک کشتی نشسته ایم. امروز ملت ما نیازمند همبستگی ، تلاش و همکاری جدی همه گروهها وطبقات و همه گرایشها برای رسیدن به آرمانهای ملی و انقلابی است.هوشیار شویم و واقع بینانه تحلیل کنیم، دل ملت را نیازاریم و دشمنان را ذوق زده نکنیم و منافع و مصالح عمومی را قربانی مطامع خود و گروهمان نسازیم و هشدار میدهیم بجای عبرت گیری و جبران خطاها و کمک برای بهبود شرائط و رفع مشکلات مردم، با فرافکنی عواقب اقدامات خود و دوستانتان را به گردن دیگران نیاندازید و خشم و نفرین خدا و مردم را نخرید که إِنَّ اللَّهَ لَا يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِينَ.

بیایید همه با هم به انقلابمان ـ به پرچممان ـ به مردممان و آرمانهای  بلند شهیدان و دستاوردهای جاودانه این ملت بزرگ افتخار کنیم و با هم همت مان را برای آینده بهتر فرزندانمان بسیج و دشمنان را مأیوس کنیم. انشاءالله

جامعه روحانیت مبارز با تبریک مجدد ایام خجسته دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام امت(ره) و همه شهیدان و پیروی از رهبری معظم انقلاب (مدظله العالی) از مردم شریف ایران و همه دلباختگان عزت و اعتلای ایران اسلامی صمیمانه می خواهد با شرکت پرشکوه در مراسم 22 بهمن یکبار دیگر وفاداری خود را نسبت به امام و رهبری و آرمانهای انقلاب اسلامی به اثبات برسانند. خدا نگهدارتان    

جامعه روحانیت مبارز

۱۸ بهمن ۱۴۰۰

آخرین اخبار
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از خدمتگزارن نظام را تسلیت گفت.