۴۷۵
تعداد بازدید: ۳۹۶۳
چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
آیت‌الله اعرافی:
مدیر حوزه‌های علمیه گفت: روحانیت عمامه‌های خود را نشان مقاومت، کمان خود و پرچم ایثار و شهادت می‌داند و هر کسی آماده ایثار و شهادت نیست، عمامه لباس او نیست و در حوزه جایی ندارد و همه ما باید بر سنت شهدا پایبند باشیم.

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، آیت‌الله علیرضا اعرافی پیش از ظهر امروز در کنگره 4000 شهید روحانی که در مصلای شهر مقدس قم درحال برگزاری است، با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوانی در حوزه‌های علم و فرهنگ و دانش و ساحت های دیگر داشته است، اظهار کرد: هدف اصلی انقلاب تغییر معادلات و پایه‌ریزی گفتمان معرفی جدید در عالم است و این بهای شهداست.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اضافه کرد: ملت ما امروز در معرض سنگین ترین تهاجم های بی‌نظیر تاریخ در همه قلمروهای فرهنگی اقتصادی و اجتماعی قرار گرفته است و جبهه کفر با همه توان به مبارزه انقلاب آمده است چراکه بهتر می داند که در ایران اسلامی و رهبری این کشور چه رازها و ظرفیت‌هایی پنهان و آشکار است و این را درک کرده‌اند که با تمام وجود به مصاف آمده‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه با بیان اینکه موتور محرک انقلاب شهدا، امام، مراجع، حوزه‌ها، دانشگاه‌ها و ملت ایران هستند، عنوان کرد: تغییر معادلات قدرت، معرفت، دانش و فرهنگ دنیا نیاز به وحدت و همبستگی و جان‌فشانی و استواری در این مسیر دارد.

وی با تاکید بر اینکه شهدای انقلاب اسلامی ضامن پایداری و استقامت ما هستند، گفت: امروز همه آماده‌اند تا پیمان مقاومت و ایستادگی با رهبری و شهدا ببندند.

اعرافی تصریح کرد: برخی از شهدای روحانی مربوط به غیبت صغری هستند و گروه دیگری از قرن چهارم تا دوره معاصر برشمرده شده که بیش از صدها شهید هستند اما عصر انقلاب اسلامی عصری نو، جدید و تجربه‌ای تازه است.

وی با بیان اینکه چهار هزار شهید روحانی همراه با 200 هزار شهید ملت ایران درخشان هستند، گفت: حوزه و روحانیت باید تلاش کند تا همانند همیشه مرجعیت اجتماعی، علمی و اخلاقی را برای مردم حفظ کند

وی خاطرنشان کرد: روحانیت در دوران دفاع مقدس هم رزمنده و معلم بود هم پشت جبهه همراه با مردم بود، شهدای روحانیت طیف وسیع روحانی را شامل می‌شوند، از طلبه سطح اول تا فیلسوف در میان شهدا وجود داشتند.

 امام جمعه قم ادامه داد: روحانیت افتخار دارد که همراه و آمیخته و متواضع در برابر مردم به انقلاب شهدای بسیاری را تقدیم کرده است.

وی تصریح کرد: پیام شهدای روحانی به طلاب این است که حوزه انقلابی باید حوزه در تراز تمدن نوین اسلامی، پاسخگو به نیازهای جدید و بین‌المللی و حوزه قوی‌تر باشد، شهدا ما را به دفاع از انقلاب و مهدویت فرا می‌خوانند، حوزه عصر انقلاب باید پیرو شهدا باشد و ویژگی‌های آن متفاوت از عصر انزوا باشد و همانطور که رهبری فرمودند ما طلاب آماده‌ایم تا دست در دست شهدا گذاشته و با مراجع و امام پیوند جهاد اجتماعی، علمی و سیاسی ببندیم و بصیرت در همه عرصه‌ها وظیفه ما است و مسئولان و حوزه بر این وظیفه پایبند است.

اعرافی اظهار کرد: روحانیت بر همان اوصاف مردمی بودن استوار است هر چند ممکن است استثنائاتی وجود داشته باشد اما منطق روحانیت همراهی با مردم در تنگناهاست و این ویژگی ها

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: روحانیت عمامه‌های خود را نشان مقاومت، کمان خود و پرچم ایثار و شهادت می‌داند و هر کسی آماده ایثار و شهادت نیست، عمامه لباس او نیست و در حوزه جایی ندارد و همه ما باید بر سنت شهدا پایبند باشیم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز ادامه داد: امروز روحانیت، حوزه، دانشگاه، نیروهای مسلح و همه اقشار همانند دفاع مقدس بلکه بیشر در صحنه حاضر هستند و دشمن ره به جایی نمی برد و این ملت در کنار رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی کل قوا در مقابل اهداف شوم دشمن خواهد ایستاد و به سوی آرمان های بلند حرکت خواهد کرد.

آخرین اخبار
فرارسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

فرارسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

حلول ماه عید و روز برکت و شادی مسلمانان جهان را به شما روزه داران عزیز تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.