۴۷۶
تعداد بازدید: ۳۶۴۱
چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱
سردار سلامی:
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که روحانیت مصادیق منیر هدایت امت اسلام بوده‌ است، گفت: روحانیون نشانه‌های وارستگی، علائم تقوا و ستارگان هدایت‌گر نسل‌های مختلف در طول تاریخ، در میان خانه‌ها، منابر، حسینیه‌ها و مساجد بوده‌اند.

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، سردار حسین سلامی ظهر امروز در کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانی که در مصلای شهر مقدس قم درحال برگزاری است، با بیان اینکه ما برای هر حقیقتی اگر از بستر تاریخ حرکت کنیم می‌توانیم به ترسیم صورت و سیرت آن بپردازیم، اظهار کرد: بهترین توصیف برای روحانیت معظم ما در طول تاریخ نگاهی تاریخی و عمیق به نقش این جریان در صیانت اسلام در طول قرن‌هاست، عالمان ما در طول تاریخ حیات اسلام همراه با مردم و مروجان شریعت الهی بوده‌اند، این افراد اسلام را از خطر تحریف نجات داده‌اند و جریان ناب و خالص اسلام را در طول قرن‌ها در پیکره امت جاری ساختند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این‌که روحانیت مصادیق منیر هدایت امت اسلام بوده‌اند، گفت: نشانه‌های وارستگی، علائم تقوا و ستارگان هدایت‌گر نسل‌های مختلف در طول تاریخ، در میان خانه‌ها، در منابر، حسینیه‌ها و مساجد بوده‌اند و حقیقت، احکام و حدود را برای مردم بیان کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: روحانیت مفسر آموزه‌های قرآن و راسخون به علم بوده و اسرار حیات طیبه و رمز عمل صالح را بازگو کرده‌اند و اسلام را قرن‌ها جاری کرده‌اند و اجازه تعطیلی احکام اسلام را نداده‌اند و این زیباترین نقش جاودانه روحانیت عزیز در طول تاریخ حیات اسلام است.

سلامی با تاکید بر اینکه نقش روحانیت هر چه در مسیر اسلام جلوتر می‌رویم بیشتر می‌شود، عنوان کرد: غرب تلاش کرده تا اسلام را از صحنه سیاسی عالم حذف و احکام دین خدا را تعطیل کند و مسلمانان را در گورستان جهل مدرن خاک کند، هویت اعتقادی، دینی، فرهنگی و ملی مسلمانان را غارت کند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: تا قبل از چهار دهه قبل چیزی به نام جهان اسلام در تاریخ سیاسی جهان وجود نداشت و غربی‌ها مسلمانان را چیزی به حساب نمی‌آوردند و دنیای اسلام را در دنیای سیاسی غرب جست‌وجو می کردند، ارزش‌های اخلاقی اسلام را می‌زدودند و ارزش‌های غربی را جایگزین می‌کردند که اگر این جریان تا به امروز ادامه می‌یافت از اسلام چیزی باقی نمی‌ماند.

سلامی عنوان کرد: روحانیت معظم ما همیشه در مبارزه‌های ضداستبدادی امت اسلام نقشی پیشتاز، پیشگام، جلودار و بیرق‌دار را ایفا کرده است و با انتشار روح آگاهی در جوامع، جهاد را عامل سعادت مسلمانان قرار داده است.

وی با بیان اینکه امام مستضعفان را از خواب بیدار کرد، عنوان کرد: پیشانی‌بند جهاد بر پیشانی ملت بست و حرکت انقلاب ظاهر شد و در یک مقطع تاریخی، یک اعجاز الهی رخ داد و خورشید اسلام برای شکستن دادن بزرگ‌ترین قدرت به صحنه سیاسی جهان آمد.

فرمانده سپاه گفت: شکست دادن یک قدرت به ظاهر شکست ناپذیر در آن دوران جنگ سرد که دوران انجماد امت اسلام بود چیزی جز یک اعجاز و نتیجه نصرت الهی برای مومنان نبود.

وی با اشاره به اینکه با ظهور انقلاب دشمن گریخت و شکست تاریخی برای استکبار به نام اسلام ثبت شد، عنوان کرد: انقلاب آمد تا تمامیت اسلام در عالم جاری شود و این شاهکار روحانیت است که آمریکایی که شوروی را شکسته است، می‌شکند و او را از این سرزمین مقدس بیرون می‌راند و می‌ایستد و هیچ کسی را رکن قرار نمی‌دهد و فقط به خداوند متعال توکل می‌کند.

سلامی از ولی فقیه به‌عنوان نجات دهنده ملت ایران از مین‌های بزرگ نام برد و عنوان کرد: دشمن آتش بر سر ملت می‌ریزد اما همچنان ملت ایران با تکیه بر امام خمینی(ره) مقاومت می‌کند و پیروز می‌شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه همه قدرت‌ها بعد از جنگ ضعیف‌تر و خسته‌تر می‌شوند، گفت: امروز ناکامی را در سیمای آمریکا و رهبرانش می‌بینیم و از طرفی وضعیت ایران مقتدر را هم مشاهده می‌کنیم.

سلامی بر لزوم شناسایی سیاست‌های دشمن و رصد کردن او تاکید کرد و افزود: اکنون این را می‌بینیم که دشمن در اتاق‌های فکرش و کاخ‌هایش شبانه‌روز طی این چند دهه برای شکستن اسلام و بازگشتن به تاریخ جهان اسلام توطئه مستمر می‌چیند، دشمن بسیار جدی و صاحب تجربه است، شکستن قدرت‌های بزرگ را در کارنامه دارد و همچنان نافذترین قدرت سیاسی جهان و بزرگ‌ترین قدرت در عرصه تهاجم فرهنگی است و با وجود همه مشکلات اقتصادی، قدرت اقتصادی بزرگی در سطح دنیاست.

وی ادامه داد: دشن با فشار حداکثری و تمام قوا به صحنه آمده است و به دنبال آسیب زدن به نظام اسلامی است اما باز هم از ملت ایران شکست خورده است؛ آمریکایی به اندازه تمام جهان قدرت نظامی دارد، مجموع بودجه نظامی کشورهای جهان 700 میلیارد دلار است اما آمریکا به تنهایی این بودجه قابل توجه را برای عرصه‌های نظامی خود هزینه می‌کند، چنین دشمنی نقطه تمرکز خود را ایران اسلامی قرار داده است.

سلامی با بیان اینکه پیشوای ایران اسلامی مورد حملات مستقیم دشمن است، گفت: بنده نمی‌توانم بسیاری از واقعیت‌های شیرین را بگویم و ان شاءالله بعدا بازگو خواهیم کرد اما از ما قبول کنید که یک روحانی با دستان جانباز در میانه یک میدان جهانی جهاد سال‌ها شبانه‌روز ایستاده است و دشمن را بی‌عمل گذاشته است، دشمن مجهز است اما نمی‌تواند عمل کند.

وی با اشاره به اینکه ولی فقیه دستان دشمن را بسته است و کشور را به جلو می‌برد، اظهار کرد: دشمن با وجود همه اولین‌ها اما از تامین مایحتاج عمومی بخشی از مردم عاجز است، ناتوانی دشمن در مدیریت بیماری کرونا نیز به خوبی قابل مشاهده بود.

سلامی با بین اینکه دشمن با اصوات و کلمات به دنبال شکستن دادن نظام اسلامی است، گفت: تا زمانی که این همه مؤمن داریم که جهاد را با محوریت آگاهی دادن به مردم دنبال می‌کنند و بیان پیشوانه رهبری را در درون جامعه تبیین و روح جهاد را در جامعه زنده می‌کنند و نشاط انقلاب را می‌گسترانند، ایران شکست نمی‌خورد و ما نباید نگران هجمه‌های دشمن باشیم.

سخنران کنگره شهدای روحانی کشور در ادامه با اشاره به ترور شهید صیاد خدایی خاطرنشان کرد: پاسداری را بی‌دفاع ترور و فکر می‌کنند جهانی را فتح کرده‌اند و البته که انتقام ذره ذره خون عزیزان خود را می‌گیریم اما همگان می‌دانند که ما درحال پیشرفت هستیم، هنر و شاهکار این بود که هم قدرت ساختیم و هم کشور را، شهرهایمان آرام و آباد است، مردمانمان آرام شکیبا هستند.

سلامی گفت: مردم معجزه کرده و ایستادند و صادق‌الوعد بودند، همه از حوادث صدر اسلام عبرت گرفتند و امام را در محراب تنها نگذاشتند و اگر قلیلی از این مردم بودند امام علی(ع) ضربت نمی‌خورد و امام حسن(ع) تنها نمی‌ماند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مردم امروز می‌دانند که باید در وسط میدان باشند، عنوان کرد: هر چقدر که دشمن تلاش کرد باز هم نتوانست به نتیجه برسد چراکه ملت پشتیبان نظام است، ما در مسیر قدرت هستیم و نگران چیزی نیستیم، سختی‌ها را پشت سر می‌گذاریم و این سختی‌ها هم برای ما و هم بری دشمنان وجود دارد اما مهم این است که صبر و شکیبایی ما با تکیه بر ایمان به خداوند متعال است.

وی ادامه داد: انسجام امت و امام زیر سایه اسلام یک نعمت است که باید قدردان آن باشیم و برای حفظ و ارتقای آن تلاش کنیم.