۴۸۲
تعداد بازدید: ۳۲۵۳
پنجشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۱
به مناسبت بیست و پنجمین کنگره صادر شد
آیت‌الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز هم زمان با بیست و پنجمین کنگره سالانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، پیامی را خطاب به این تشکل صادر کرد.

آیت‌الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز هم زمان با بیست و پنجمین کنگره سالانه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، پیامی را خطاب به این تشکل صادر کرد. متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

خدمت فرزندان عزیزم اعضای محترم جامعه اسلامی دانشجویان سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خرسندم از اینکه توفیق یافته اید تا نشست خود را در کنار بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج علیه السلام برگزار کنید و در این شرایط حساس به گفتگو در مسائل کشور و بخصوص جوانان بپردازید.

وجود تشکلهای دانشجویی آنهم با رویکردی ارزشی و انقلابی اهمیت زیادی در ارتقای فکری و معنوی محیط های نخبگی دارد که آثار آن را در مجموعه حرکت های اجتماعی در میان مدت و دراز مدت شاهد بوده و خواهیم بود.

خدا را شاکریم که مجموعه شما از ابتدای انقلاب با حضور جوانان متعهد، متدین، اندیشمند و انقلابی و با فعالیتی منسجم و منضبط رسالت خود را در محیط های دانشگاهی و خارج از آن بخوبی ایفاء کرده است.

خواهران و برادران بزرگوار نکاتی را یادآوری می کنم و انتظار دارم مورد توجه شما قرار گیرد:

اول: ایمان سرمایه اصلی هر انسان است. حفظ ایمان در دوران جوانی تحفه الهی است.تلاش نمایید با خلوص نیت و عمل صالح شخصیت ایمانی خود را تقویت کنید.

دوم : انقلاب اسلامی حادثه بزرگ تاریخ معاصر است. شما میراث دار این گنج گرانبهایید.اینک نوبت شما است که این بار را به منزل برسانید.

سوم : دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران بسیار و افتخار آمیز است سعی کنید آنها را بشناسید و در تبیین و معرفی آنها به دیگر جوانان تلاشی جهادی کنید و به تعبیر قرآن به جهاد کبیر همت کنید.

چهارم : همبستگی و نوع دوستی ، حسن نیت، امیدواری، و حسن ظن از کمالات اخلاقی است برای تحقق و تعمیق آن به آموزش، تذکر و تمرین نیاز است . خود را به این کمالات بیارائید.

پنجم : دولتهای جمهوری اسلامی ایران با مشکلات زیادی روبرو هستند بهترین کار ، کمک به آنها ، مشورت دهی و نقد مشفقانه است. با گفتگوهای کارشناسانه و منصفانه دنبال راهگشایی و راهکار های عملی باشید.

ششم : مقاومت و صبوری کلید حل مشکلات است خود و دیگران را به صبر توصیه کنید و در دفاع از حق و عمل به وظیفه و خیرخواهی ، سستی به خود راه ندهید.

هفتم : در مقابل ضعفها و کاستی ها مسؤولانه موضع بگیرید و از هر گونه افراط و تفریط ، بزرگنمایی و بی تفاوتی بپرهیزید.

در پایان معرفت و عمل صالح راه سعادت و نجات انسان است .از خداوند منان مسئلت می کنیم همه ما را به آنها موفق بدارد.

از امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام می خواهیم نظر لطفش را از شما و ما و ملت شریف ایران و مؤمنان و مستضعفان دریغ نفرمایند.آمین. پیروز و سربلند باشید.

 

والسلام علیکم ورحمه الله و برکاته

محمد علی موحدی کرمانی

رئیس جامعه روحانیت مبارز

۱۰شهریور ۱۴۰۱

                                                                                                                                                                                            

آخرین اخبار
فرارسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

فرارسیدن عید سعید فطر بر مسلمین جهان مبارک باد

حلول ماه عید و روز برکت و شادی مسلمانان جهان را به شما روزه داران عزیز تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.