۴۸۵
تعداد بازدید: ۳۵۹۰
سه‌شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱
جامعه روحانیت مبارز در پی حوادث اخیر و همچنین فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه افسری امام حسن مجتبی(ع) بیانیه مهمی را صادر کرد.

جامعه روحانیت مبارز در پی حوادث اخیر و همچنین فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه افسری امام حسن مجتبی(ع) بیانیه مهمی را صادر کرد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

                                                     بسم‌الله الرحمن الرحیم   

 

  وَلَا يَزَالُونَ يُقَاتِلُونَكُمْ حَتَّى يَرُدُّوكُمْ عَنْ دِينِكُمْ إِنِ اسْتَطَاعُوا  273 - بقره

 

  و کافران( دشمنان شما ) پیوسته با شما مسلمین کارزار کنند تا آنکه اگر بتوانند شما را از دین(اهداف) خود برگردانند، 

 

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از اغازین روز‌های پیدایش به واسطه‌ی ماهیت استقلال‌خواهی، ظلم‌ستیزی و عدالت‌طلبی با انواع ترفندها و توطئه‌ها از سوی دشمنان و در رأس ان امریکای جهانخوار مواجه بوده و تا به امروز که در گام دوم خود استوار و با صلابت به پیش می‌رود، همچنان با کینه‌توزی و فتنه‌انگیزی دشمنان قسم‌خورده مواجه است. مردم فهیم و انقلابی ایران در همه دوره ها با تمام وجود این دشمنی‌ها و توطئه‌ها را مشاهده و درک کرده‌اند و امروز نیز دیگر بار خود را در معرض توطئه‌ی پیچیده و تهاجم ترکیبی دشمنان می‌بینند که با بهانه‌ای دیگر برای ضربه به ایران و ایرانی و تضعیف نظام اسلامی به میدان آمده‌اند.

 

همه قراين و تحرکات سیاسی و رسانه‌ای ماه‌های اخیر توسط دشمنان و عوامل و مزدوران منطقه‌ای آنان، نشان از آمادگی برای خلق آشوب و فتنه‌ای جدید داشت تا کشور را دچار اغتشاش و بحران کنند.دشمنان با دستاویز قرار دادن حادثه درگذشت غم‌انگیز مرحومه امینی و موج‌سواری گسترده و با به میدان آوردن عناصر مزدور و فریب تعدادی از افراد کم‌اطلاع ، حوادث ناگواری را پدید آورد که به صورت اغتشاشات و برخورد‌های خیابانی تند بروز کرد و متاسفانه با هتک حرمت‌ها، توهین‌ها، و جسارت‌های بیشمار و تلفات انسانی و غیره ادامه یافت. وقایع و حوادثی که دست‌های پلید دشمنان در ان به وضوح پیداست و هر بیننده خردمندی، این فتنه‌انگیزی را درک می‌کند..و از حواث پیش آمده غمگین است.که بدین وسیله ضمن تسلیت به همه خانواده‌های داغدار برای آنان صبوری طلب می‌کنیم.

 

بیانات دیروز رهبر معظم انقلاب اسلامی ابعاد این توطئه و دسیسه دشمن را روشن ساخت و موجب تنویر اذهان عمومی شد. رهبر فرزانه و حکیم انقلاب با صراحت از وجود نقشه‌ها و دست‌های پلید دشمن در این حوادث سخن به میان آورند ونقشه راه موفقیت و عبور از این چالشها را بیان کردند و بخوبی نشان دادند کشور و ملت ایران از کانون اقتدار و فرهمندی برخورداراست و رهبری معظم با استواری و روشنگری نقطه اتکای ملت شریف در همه صحنه ها است که خداوند را بر این نعمت بزرگ شاکریم. از طرفی دشمنان که به چنین نقطه قوت و قدرتی پی برده اند بیشترین دشمنی و کینه توزی را متوجه ایشان می کنند ومی بینیم بیشترین ظلم در این شرایط در حق ایشان صورت گرفته است .

 

خوشبختانه ملت ما با بصیرت به این کینه‌توزی‌ها برخورد کرده است. جوانان برومند و عزیز ما که با هوشیاری و تحلیل صحیح به این حوادث و دشمنی‌ها می‌نگرند به این حقیقت توجه دارند که چگونه فکر و ایمان و اعتقاد آنها نشانه گرفته شده است؛ جوانانی که حال و آینده‌ی کشور متعلق به آنهاست. جوانانی که از نسل شهیدان و افتخارآفرینان و سرافرازان هستند و به خوبی متوجه هستند دشمنی که دستش تا به مرفق به خون جوانان این کشور آلوده است چگونه می‌تواند دلسوز و داعیه‌دار پیشرفت و رفاه و سعادت آنان باشد.

 

خطاب دیگر مابه برخی گروه‌های سیاسی و سیاسیون است که با شتاب‌زدگی و بدون بررسی و بی‌انکه حقیقت امر روشن شود با اعلام نظر و موضع‌گیری بر آتش فتنه دمیدند باید از ایشان پرسید چگونه خود را سیاستمدار و نخبه سیاسی در کشوری می‌دانند که بیش از 4 دهه است با پیچیده ترین و خطرناک ترین روش ‌ها ی بیناد برانداز و تضعیف کننده مواجه بوده است.؟!

 

به ایشان باید یاداور شد که بین منافع ملی و حزبی تفکیک قائل شده و چنانچه این دو حوزه در تزاحم باشند همچون هر تشکیلات دوراندیش سیاسی منافع ملی را فدای مصالح حزبی نکنند و به این حوادث به عنوان طعمه وبهانه برای بهره‌برداری سیاسی نگاه نکنند از این سیاسیون باید پرسید با رسانه‌های فتنه‌انگیز سعودی و صهیونیستی و انگلیسی همنوا شدن چه آبرو و اعتباری برای شما باقی میگذارد.؟!

 

 از خواص و گروه‌های مرجع نیز انتظار است که با هوشمندی و اطلاع دقیق از حوادث به  دیده‌بانی و روشنگری بپردازند.نگاه سطحی آفت‌زا و مخل رسالت آنان است و در صورت بروز هرگونه اشتباه باید آنرا ترمیم کنند..

 

قوه قضاییه و نقش آن در ایجاد ثبات و عدالت بی‌بدیل است دادرسی سریع  و عادلانه آرامش بخش است . قاطعیت عادلانه با مقصرین در کنار رافت و گذشت از قاصرین دو بال موفقیت در دادرسی است که امید داریم در این حادثه و در دیگر حوادث بروز یابد.

 

نیروهای انتظامی و امنیتی  حافظان اقتدار، تمامیت ارضی ، امنیت و آرامش عمومی اند همه ما باید قدردان تلاش و جانفشانی آنان باشیم و از آنان نیز می خواهیم هم چون گذشته با هوشمندی و تدبیر و صلابت در مقابل دشمان و بدخواهان چون کوه استوار باشند و در برابر ولی نعمتان مردم شریف و بخصوص جوانان با تحمل و عطوفت برخورد کنند«اشداعلی الکفار و رحما بینهم»

 

به اعضای دولت مردمی و پرتلاش یادآور می‌شویم که با تدبیر و برنامه‌ریزی دقیق مشکلات انباشته اقتصادی کشور را درمان کنند زیرا خوب می‌دانند حل و فصل معضلات و مسائل معیشتی مردم راهگشا و چاره‌ساز بسیاری از مشکلات امنیتی و روانی و اجتماعی است.

 

جامعه روحانیت مبارز در پایان با تاکید بر لزوم صیانت از مقدسات و ارزش‌های دینی و حمایت قاطع از حقوق عامه و جایگاه ولایت و رهبری و با اتکال به عنایت خداوندی و در ایام میلاد پیامبر مکرم اسلام و امام رحمت و کرامت مطمئن است با همدلی و حس ظن و امید و همکاری همه اقشار و گروه‌ها و اقوام، آینده‌ی بهتر برای ملت ایران رقم خواهد خورد و دشمنان چون همیشه ناکام و سرشکسته خواهند شد. 

چنین باد...

والسلام علیکم و رحمه الله.

جامعه روحانیت مبارز

آخرین اخبار
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از خدمتگزارن نظام را تسلیت گفت.