۴۹۲
تعداد بازدید: ۷۰۴
دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱
حجت الاسلام مصباحی مقدم:
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز اظهار کرد: اقدام دولت فرانسه در توهین به مقدسات مسلمانان خلاف حقوق بشر است.

به گزارش روابط‌عمومی جامعه روحانیت مبارز، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم در گفتگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به اهانت نشریه فرانسوی به مرجعیت شیعه، اظهار داشت: اهانت نشریه شارلی ابدو به مقدسات مسلمانان در توهین به پیامبر اکرم (ص) و قرآن مسبوق به سابقه بوده است و در حال حاضر نیز مرجعیت شیعه را مورد هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: دولت فرانسه اجازه نمی‌دهد که هولوکاست در نشریات این کشور زیر سوال برود در حالی که مقدسات اسلامی و مردم جهان مورد اهانت این نشریه قرار گرفته و به بهانه آزادی بیان آن را توجیه می‌کند.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز اظهار کرد: دولت فرانسه از نظر فکری و فهم حقایق یک دولت عقب مانده و بدوی است چرا که هر آنچه باعث تحریک احساسات و بهم ریختن مناسبات و روابط مسلمانان و غیر مسلمانان شود کمک به جنایت علیه بشریت است.

حجت الاسلام مصباحی مقدم با بیان اینکه اینگونه اهانت‌ها موجب تحریک احساسات و نفرت پراکنی و ایجاد خشونت می‌شود، تصریح کرد: دولت فرانسه باید در سیاست‌های خود تجدید نظر کند و جلوی هتاکی‌های نشریه را بگیرد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه اهانت به مقدسات مسلمانان خلاف حقوق بشر نیز است، افزود: حقوق بشر اقتضا می‌کند انسان‌ها در آرامش به سر ببرند لذا اینگونه مسائل آرامش انسان‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد.

وی با اشاره به وابستگی نشریه شارلی ابدو به دولت‌های غربی، تصریح کرد: اگر فرض کنیم این نشریه مستقل هم باشد باید بازهم تحت قوانین عمومی فرانسه باشد و نباید حقوق دیگر ملت‌ها را نادیده بگیرد.

آخرین اخبار
فهرست نامزدهای شورای وحدت برای حوزه انتخابیه تهران اعلام شد

فهرست نامزدهای شورای وحدت برای حوزه انتخابیه تهران اعلام شد

شورای وحدت فهرست خود برای حوزه انتخابیه تهران در انتخابات مجلس شورای اسلامی را معرفی کرد.
دکتر بادامچیان رئیس ستاد انتخابات مجلس خبرگان شد

دکتر بادامچیان رئیس ستاد انتخابات مجلس خبرگان شد

حجت الاسلام و المسلمین پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز ، در حکمی دکتر اسدالله بادامچیان را به عنوان رئیس ستاد مرکزی ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در جامعه روحانیت مبارز منصوب کرد.
اعلام فهرست سراسری نامزدهای جامعه روحانیت مبارز در انتخابات مجلس خبرگان رهبری

اعلام فهرست سراسری نامزدهای جامعه روحانیت مبارز در انتخابات مجلس خبرگان رهبری

فهرست سراسری نامزدهای جامعه روحانیت مبارز در انتخابات مجلس خبرگان رهبری مشخص شد.