۵۱۰
تعداد بازدید: ۲۰۳۸
شنبه ۱۰ تير ۱۴۰۲
جامعه روحانیت مبارز طی بیانیه‌ای هتک حرمت به قرآن کریم رامحکوم کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه روحانیت مبارز، در پی اقدام رذیلانه عده ای مزدور در توهین به قرآن کریم و سوزاندن صفحاتی از کتاب آسمانی مسلمانان که در سایه سکوت دولت سوئد انجام پذیرفت جامعه روحانیت بیانیه ای منتشر کرد. متن بیانیه به شرح ذیل است:

 

                      بسم الله الرحمن الرحیم 

نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون( سوره حجر، آیه ۹)

بار دیگر اقدام رذیلانه و توهین آمیز عده ای مزدور و عوامل شیطانی سرویس های جاسوسی غرب، با حمایت دولت منحوس سوئد، بستر و شرایط لازم برای هتک مقدسات امت اسلامی را فراهم ساخت. 

 تکرار این اقدام جنون آمیز و هتک حرمت و اهانت سازمان یافته به ساحت قدسی قرآن کریم با مجوز رسمی و پشتیبانی دولت سوئد، نشان از اوج استیصال و سرافکندگی غرب و تفکر معنویت ستیز ایشان و مقابله با فرهنگ ناب اسلامی و بیانگر درماندگی غرب در مواجهه با منطق مستحکم و استدلال قوی و ترس و وحشت نظام سلطه از گسترش روزافزون نورانیت اسلام، معنویت و گرایش به توحید و خداپرستی و روشن شدن زوال فرهنگ و اندیشه‌های پوچ وناتوان غربی در تبیین سعادت انسان امروز است. 

سکوت دولتهای اروپایی و دستاویز قرار دادن شعار دروغین آزادی بیان و ژست فریبکارانه این کشورها، یک موضوع نخ نما شده و کهنه است که هیچ عقل سلیم و انسان فکور و هوشمندی آن را باور نمی کند.

 اقدام موهن دولت سوئد در حمایت از گروهکی مزدور که در روز روشن به مقدسات بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان، توهین کردند نه تنها عواطف و احساسات مسلمانان بلکه تمام موحدین و متدینین را جریحه دار و آزرده ساخت. 

این اقدامات به دنبال اظهارات و مکتوبات و آثار هنری سخیف منتشره در کتابها و رسانه های کشورهای غربی طی سال های گذشته به بهانه آزادی بیان، حکایت از سقوط مدعیان تمدن و انسانیت دارد؛ چه آنان که پدید آورندگان این آثار اهانت بار، سست و ضد ارزشی می باشند و چه حامیان و مدعیان آزادی بیان و چه جمعیت انبوه بی‌تفاوت و تسلیم این فضای تاریک و مشمئزکننده که به راحتی و مسامحه این همه بی حرمتی، حق کشی، کینه‌توزی و سقوط اخلاقی را تحمل می‌کنند و با سکوت خود، آنان را همراهی و حتی پاداش می دهند. 

جامعه روحانیت مبارز ضمن اعلام انزجار شدید از دولت سوئد و محکوم سازی این اقدام ننگین از تمامی علما و اندیشمندان تمامی ادیان الهی می خواهد در یک حرکت سراسری این بلیه زشت که ناشی از تحرکات جریان‌های صهیونیستی و محصول نحله‌های شیطانی است را محکوم کرده و از سران کشورهای اسلامی و همچنین از دولت جمهوری اسلامی و قوه قضاییه می خواهیم ضمن محکومیت شدید این اقدام رذیلانه، با طرح شکایت در محافل حقوقی بین المللی و سازمان ملل، دولت دین ستیز و معنویت ستیز سوئد را وادار به عذرخواهی کرده و این دولت را با اعمال برخی تحریم‌ها مجازات نمایند. 

در پایان به عنوان یک پیشنهاد عملی از سازمان کنفرانس اسلامی می خواهیم با توجه به افزایش سازماندهی شده این اهانت‌ها، دفتر پیگیری ویژه در این سازمان ایجاد نموده و اقدامات لازم را به عمل آورد.

ختم الله علی قلوبهم...

 جامعه روحانیت مبارز

دهم تیر ماه ۱۴۰۲