۵۲۳
تعداد بازدید: ۱۵۵۰
سه‌شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
منوچهر متکی:
یکصدمین نشست هیئت عالی شورای وحدت صبح سه شنبه ۲۸ شهریور ماه در حسینیه سیدالشهداء (ع) برگزار شد. در این نشست بر تلاش همه جانبه دفاتر شورا در استان‌ها برای شناسایی نیروهای کارآمد، توانمند، انقلابی و متعهد جهت ورود به مجلس شورای اسلامی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شورای وحدت، یکصدمین نشست هیئت عالی شورای وحدت صبح سه شنبه ۲۸ شهریور ماه در حسینیه سیدالشهدا برگزار شد. در این نشست بر تلاش همه جانبه دفاتر شورا در استان‌ها برای شناسایی نیروهای کارآمد، توانمند، انقلابی و متعهد جهت ورود به مجلس شورای اسلامی تاکید شد.

در ابتدای نشست حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی با اشاره به این مسئله که در کشور یک نظام حزبی کارآمد و سیستماتیک نداریم افزود: مسئولیت اصلی احزاب سیاسی فراگیر و کارآمد، پرورش و کادرسازی از نیروهای با تجربه و با انگیزه است تا در مجلس یا هر مسئولیتی که بر عهده می‌گیرند با توان و دانش بالا ایفای نقش کنند ولی چون ما چنین احزابی نداریم و نظام حزبی ما کارایی ندارد، مجبوریم از طریق همین شیوه‌های سنتی و شناسایی چهره به چهره افراد، ظرفیت‌های آنها را بشناسیم و برای ورود به عرصه رقابت‌ها از ایشان حمایت کنیم.

حجت الاسلام پورمحمدی همچنین با اشاره به اینکه باید مصادیق و شاخص ها را در تعیین لیست نهایی و کیفیت معرفی افراد و اقشار مشخص سازیم گفت:سهم هر یک از اقشار و طبقات باید در لیست‌های انتخابات مشخص شود. باید برای زنان، جوانان، روحانیت و دانشگاهیان سهم و جایگاه تعریف شده‌ای را هم در لیست‌های انتخاباتی معین کنیم و هم در کلیت ترکیب نمایندگان مجلس که یک برنامه‌ریزی و هم افزایی ویژه‌ای را می‌طلبد تا نهایتاً یک مجلس هدفمند، مطلوب و موفقی شکل بگیرد.

در ادامه منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت با بیان اینکه ستاد انتخابات شورای وحدت کار خود را آغاز کرده و در حال تمهید مقدمات و ارتباط گیری با احزاب و شخصیت‌ها در تهران و شهرستان‌ها هستیم افزود: در مقوله انتخابات، ضمن اینکه به رعایت اخلاق انتخاباتی و اصول اخلاقی پایبند هستیم به اصول و ملزومات رقابت سیاسی نیز واقف هستیم و با تمام ظرفیت به میدان آمده‌ایم و امیدواریم نیروهای کارآمد و ظرفیت‌های کارشناسی را به عرصه تصمیم و انتخاب مردم هدایت کنیم.

متکی همچنین با بیان اینکه شورای وحدت بر هم‌اندیشی با اقشار و احزاب گوناگون اعتقاد راسخ دارد گفت: ما از طریق برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و هم افزایی با اقشار و احزاب واقعاً یک رویکرد دموکراتیک و عقلایی را اتخاذ کرده‌ایم و اعتقاد داریم با وحدت و هم افزایی همه ظرفیت‌ها، خروجی کار هم در پیشگاه خدای متعال و هم در نزد ملت بزرگ ایران قابل قبول‌تر خواهد بود.

در ادامه آقایان اسدالله بادامچیان و شهاب الدین صدر ( اعضای هیئت عالی شورای وحدت) با ارائه گزارشی از فعالیت‌های استانی احزاب متبوع خود، بر تلاش همه جانبه برای انتخاب «اصلح ارجح» به عنوان یک راهبرد در شناسایی و حمایت از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کردند.

آخرین اخبار
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از خدمتگزارن نظام را تسلیت گفت.