۵۲۴
تعداد بازدید: ۳۶۸
چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
در نشست هیات عالی شورای وحدت عنوان شد:
نشست هیئت عالی شورای وحدت سه‌شنبه مورخ ۴ مهر ۱۴۰۲ در حسینیه سیدالشهدا (محل دفتر مرکزی شورای وحدت) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای وحدت نشست هیئت عالی شورای وحدت سه‌شنبه مورخ ۴ مهر ۱۴۰۲ در حسینیه سیدالشهدا (محل دفتر مرکزی شورای وحدت) برگزار شد. در این نشست که با حضور اعضای هیئت عالی برگزار شد بر اهمیت مشارکت بالا و حداکثری همگام با اقناع عمومی و توجه به مطالبات جامعه به عنوان مهمترین مولفه‌های مشارکت بالا در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید شد.
حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در ابتدای این نشست با تمجید از عملکرد موفق نهادها و دستگاه‌های گوناگون امنیتی، انتظامی و فرهنگی - رسانه‌ای که توانستند توطئه رسانه‌های بیگانه و عوامل دشمن در سوء استفاده از سالگرد حوادث سال گذشته را خنثی کنند، افزود: با یک اقدام پیشدستانه و کنترل دقیق زمینه های اغتشاش آفرین، هزینه ای بر مردم و نظام تحمیل نشد.
پورمحمدی در ادامه با اشاره به پیشنهاد برخی اعضای هیئت عالی مبنی بر ارتباط گیری با شورای نگهبان در آستانه اعلام صلاحیت ها و نامه نگاری با این شورا گفت: نفس نامه نگاری و مکاتبه با اعضای شورای نگهبان اعم از فقهای محترم و حقوقدانان مفید است و به هر روی می‌خواهیم مشارکت در این دوره بالاتر از دوره قبل باشد و این را در شرایط کنونی یک توفیق بزرگ برای نظام می‌دانیم. برای این دغدغه، لازم است شورای نگهبان با وسعت نظر بیشتری در بحث تایید صلاحیت‌ها ورود کند.
وی با تاکید بر نقش همه دستگاه‌ها و نهادها و سایر مولفه‌های تاثیرگذار بر مشارکت بالای مردم در انتخابات افزود: همه باید بدانیم تنها راه صلاح و سداد و مسیر نجات جامعه و عبور از شرایط سخت و بحرانی کنونی تنها از طریق صندوق رای حاصل می‌شود. برای این مسئله دولت و وزارت کشور باید از یک سو صحنه رقابت و سلامت انتخابات را تضمین کنند و از سوی دیگر شورای نگهبان نیز با لحاظ جمیع شرایط اقدام نماید.
در این نشست همچنین دکتر سید شهاب الدین صدر، با اشاره به مؤلفه‌های مشارکت در انتخابات گفت: ما هم موافق وسعت نظر شورای نگهبان هستیم اما آیا فقط با تایید صلاحیت همه کاندیداها مشارکت بالا محقق می‌شود؟ این خود تنها یک شاخص در کنار سایر شاخص‌ها و مولفه‌هاست و مسائلی چون بهبود شرایط معیشتی مردم، گشایش‌های اقتصادی، کاهش تورم، آرامش روانی، مناسبات بین المللی و مواردی از این دست همه و همه بر فضای انتخابات و مشارکت تاثیرگذار هستند.
مهندس محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین نیز در این نشست با اشاره به لزوم یک کار ساختاری و تشکیلاتی در آستانه انتخابات گفت: باید برای بحث تایید صلاحیت‌ها از شورای نگهبان بخواهیم به مسائل جامعه و معادلات بین‌المللی توجه بیشتری داشته باشد و این همان مطالبه مقام معظم رهبری است. مشارکت در این دوره اهمیت بسیار دارد و همه باید به وظیفه ذاتی خود در قبال این موضوع مهم توجه داشته باشند. ما نمی‌گوییم مشارکت تا حدی باشد که ما پیروز شویم ما می‌گوییم مشارکت و اساسا انتخابات به همان مفهومی باشد که رهبری می‌گویند؛ یعنی با مشارکت بالا، رقابتی و همراه با سلامت.

آخرین اخبار
پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت شهادت‌گونه رئیس‌جمهور و همراهان گرامی ایشان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین سیّدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی، دکتر رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و همراهان گرامی ایشان در سانحه هوایی را تسلیت گفتند.
پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

پیام تسلیت دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت رییس جمهور کشورمان و همراهانش را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

پیام تسلیت رییس جامعه روحانیت مبارز در پی شهادت آیت الله رئیسی و تیم همراه

آیت الله موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز در پیامی شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و جمعی از خدمتگزارن نظام را تسلیت گفت.