۶
تعداد بازدید: ۲۹۸۹
دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد عضو محترم جامعه روحانیت مبارز:
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بدون مجاهدت شهدا نام ایران برجای نمی ماند چرا که دشمنان قصد داشتند به طور کلی ایران را محو کنند اما به لطف الهی خون شهدا موجب ماندگاری نام ایران شد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بدون مجاهدت شهدا نام ایران برجای نمی ماند چرا که دشمنان قصد داشتند به طور کلی ایران را محو کنند اما به لطف الهی خون شهدا موجب ماندگاری نام ایران شد.

 حجت الاسلام سید محمد حسین ابوترابی در یادواره شهر شاهدان بی پلاک که به عنوان آخرین برنامه هفته قزوین، سه شنبه شب در سرای سعدالسلطنه برگزارشد اظهارداشت: سرای سعدالسلطنه قزوین یکی از بزرگ ترین کاروانسراهای جهان و آسیاست که شامل مجموعه ای منجسم و درهم تنیده می شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طراحی و معماری این بنا بسیار علمی، استوار و زیبا صورت گرفته که بیانگر درایت و تخصص سازندگان آن دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شاید برخی تصور کنند قدمت سرای سعدالسلطنه قزوین به قرن ها پیش برسد در حالی که چنین نیست و قدمت این بنای ارزشمند تاریخی به صد و پنچاه سال پیش می رسد و این موضوع در بطن خود حاوی پیامی است که نشان می دهد ۱۵۰ سال پیش قزوین از چه اعتبار و جایگاهی برخوردار بوده که چنین کاروانسرایی در آن ساخته می شود.

حجت الاسلام ابوترابی بیان کرد: معماران و متخصصین قزوینی در ۱۵۰ سال پیش از توانایی و مهارت خاصی برخوردار بودند که توانستند چنین بنای عظیمی را احداث کنند بگونه ای که این اثر در حال حاضر در ایران بی نظیر است.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصالت فرهنگی ایران در گذشته تصریح کرد: این فرهنگ را از زمانی که نفت وارد زندگی ما شد گم کردیم بر همین اساس اقتصاد مبتنی بر نفت شکل گرفت و باعث شد در نهایت اقتصاد مبتنی بر دانش از کشور ما رخت بربندد.

وی ادامه داد: زمانی که نفت وارد ایران شد پای غربی ها نیز به ایران باز شد تا در نتیجه با بسیاری از مولفه های اصلی فرهنگ خودمان از جمله معماری خداحافظی کردیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیام دیگر قدمت سرای سعدالسلطنه در این است که قزوین ۱۵۰ سال قبل از اقتصاد بالایی برخوردار بوده تا جایی که برای ذخیره سازی تولیدات و واردات کشور یکی از کاروانسراهای بزرگ جهان در شهر قزوین تاسیس می شود بنابراین قزوین از اقتصاد بسیار قوی برخوردار بوده و یک نقطه صاداتی مهم کشور محسوب می شده است.

حجت الاسلام ابوترابی افزود: باید این گذشته را احیا کنیم و بدانیم که قزوین برخوردار از ۹ هزار سال تاریخ است در حالی که فراموش کرده ایم چه بوده ایم و زمانی که قزوین نیم قرن پایتخت ایران بود تمام علمای تراز اول نه تنها ایران، بلکه خاورمیانه در این شهر ساکن بودند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمنان تلاش وافری انجام دادند تا ایرانیان را از تاریخ، فرهنگ و دین خود جدا کنند حال آنکه چنین نشد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بدون مجاهدت شهدا حتی نام ایران نیز برجای نمی ماند چرا که دشمنان این ملت قصد داشتند به طور کلی ایران را محو کنند.

در این مراسم مسعود نصرتی شهردار قزوین، اعضاء شورای اسلامی شهر، جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران و جانبازان نیز حضور داشتند و برنامه های فرهنگی متنوعی در سرای سعدالسلطنه اجرا شد.

آخرین اخبار
اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود

اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اتفاقات اخیر خوزستان را حاصل عملکرد دولت دانست و گفت: نباید اجازه داد زمینه ورود ضد انقلاب و دشمنان به صفوف اعتراضی مردم فراهم شود.
مسئله خوزستان دردآور است/ هیچ گله‌ای از مردم نمی‌توان داشت

مسئله خوزستان دردآور است/ هیچ گله‌ای از مردم نمی‌توان داشت

رهبر انقلاب اسلامی پس از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران برکت با اشاره به مشکلات مردم استان خوزستان فرمودند: مسئولان و دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کنند.
کل منطقه اسلامی، میدان مقاومت درمقابل آمریکا و همراهانش است

کل منطقه اسلامی، میدان مقاومت درمقابل آمریکا و همراهانش است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: کل منطقه اسلامی عزم راسخ خود بر مقابله با هر نوع دخالت و شرارت از سوی آمریکا و همراهانش را بی‌لکنت ابراز می‌دارند.