۶
تعداد بازدید: ۲۹۲۵
دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد عضو محترم جامعه روحانیت مبارز:
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بدون مجاهدت شهدا نام ایران برجای نمی ماند چرا که دشمنان قصد داشتند به طور کلی ایران را محو کنند اما به لطف الهی خون شهدا موجب ماندگاری نام ایران شد

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بدون مجاهدت شهدا نام ایران برجای نمی ماند چرا که دشمنان قصد داشتند به طور کلی ایران را محو کنند اما به لطف الهی خون شهدا موجب ماندگاری نام ایران شد.

 حجت الاسلام سید محمد حسین ابوترابی در یادواره شهر شاهدان بی پلاک که به عنوان آخرین برنامه هفته قزوین، سه شنبه شب در سرای سعدالسلطنه برگزارشد اظهارداشت: سرای سعدالسلطنه قزوین یکی از بزرگ ترین کاروانسراهای جهان و آسیاست که شامل مجموعه ای منجسم و درهم تنیده می شود.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طراحی و معماری این بنا بسیار علمی، استوار و زیبا صورت گرفته که بیانگر درایت و تخصص سازندگان آن دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شاید برخی تصور کنند قدمت سرای سعدالسلطنه قزوین به قرن ها پیش برسد در حالی که چنین نیست و قدمت این بنای ارزشمند تاریخی به صد و پنچاه سال پیش می رسد و این موضوع در بطن خود حاوی پیامی است که نشان می دهد ۱۵۰ سال پیش قزوین از چه اعتبار و جایگاهی برخوردار بوده که چنین کاروانسرایی در آن ساخته می شود.

حجت الاسلام ابوترابی بیان کرد: معماران و متخصصین قزوینی در ۱۵۰ سال پیش از توانایی و مهارت خاصی برخوردار بودند که توانستند چنین بنای عظیمی را احداث کنند بگونه ای که این اثر در حال حاضر در ایران بی نظیر است.

نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصالت فرهنگی ایران در گذشته تصریح کرد: این فرهنگ را از زمانی که نفت وارد زندگی ما شد گم کردیم بر همین اساس اقتصاد مبتنی بر نفت شکل گرفت و باعث شد در نهایت اقتصاد مبتنی بر دانش از کشور ما رخت بربندد.

وی ادامه داد: زمانی که نفت وارد ایران شد پای غربی ها نیز به ایران باز شد تا در نتیجه با بسیاری از مولفه های اصلی فرهنگ خودمان از جمله معماری خداحافظی کردیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیام دیگر قدمت سرای سعدالسلطنه در این است که قزوین ۱۵۰ سال قبل از اقتصاد بالایی برخوردار بوده تا جایی که برای ذخیره سازی تولیدات و واردات کشور یکی از کاروانسراهای بزرگ جهان در شهر قزوین تاسیس می شود بنابراین قزوین از اقتصاد بسیار قوی برخوردار بوده و یک نقطه صاداتی مهم کشور محسوب می شده است.

حجت الاسلام ابوترابی افزود: باید این گذشته را احیا کنیم و بدانیم که قزوین برخوردار از ۹ هزار سال تاریخ است در حالی که فراموش کرده ایم چه بوده ایم و زمانی که قزوین نیم قرن پایتخت ایران بود تمام علمای تراز اول نه تنها ایران، بلکه خاورمیانه در این شهر ساکن بودند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دشمنان تلاش وافری انجام دادند تا ایرانیان را از تاریخ، فرهنگ و دین خود جدا کنند حال آنکه چنین نشد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بدون مجاهدت شهدا حتی نام ایران نیز برجای نمی ماند چرا که دشمنان این ملت قصد داشتند به طور کلی ایران را محو کنند.

در این مراسم مسعود نصرتی شهردار قزوین، اعضاء شورای اسلامی شهر، جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران و جانبازان نیز حضور داشتند و برنامه های فرهنگی متنوعی در سرای سعدالسلطنه اجرا شد.

آخرین اخبار
رأی مردم سرنوشت آینده کشور را رقم می‌زند/ ملت ایران از انتخابات امروز خیر خواهند دید

رأی مردم سرنوشت آینده کشور را رقم می‌زند/ ملت ایران از انتخابات امروز خیر خواهند دید

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از شرکت در انتخابات صبح امروز تاکید کردند: روز انتخابات، روز ملت ایران است؛ ‌امروز میدان‌دار و صحنه‌گردان اصلی مردم هستند. مردم هستند که با حضور در پای صندوق‌های رأی و با دادن رأی، تکلیف کلی و اساسی کشور را برای سال‌های آینده معین می‌کنند.
حضور درانتخابات،عمل صالح است/قهرکردن با صندوق مشکلی را حل نمی‌کند

حضور درانتخابات،عمل صالح است/قهرکردن با صندوق مشکلی را حل نمی‌کند

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان اینکه قهر کردن با صندوق رای مشکلی را حل نمی‌کند، فرمودند: گلایه‌ها را قبول دارم، اما شرکت نکردن، بخاطر این گلایه را قبول ندارم.
تکذیب حمایت آیت الله رییسی از لیست شورای ائتلاف 

تکذیب حمایت آیت الله رییسی از لیست شورای ائتلاف 

دکتر سید علی قریشی معاون نظارت و بازرسی ستاد مرکزی آیت الله رییسی: آیت الله رییسی نفیا و اثباتا از هیچ لیستی برای انتخابات شورای شهر حمایت نکرده اند و ما انتشار این خبر را تکذیب می کنیم. 
پر بازدید ها