۹۰
تعداد بازدید: ۹۸۳۹
چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴
انقلاب اسلامی، تحقق حاکمیت حق، نمایشگاه آزادی، استقلال و حق طلبی و جلوگاه وعده‌ الهی «یا ایُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إن تَّنصُرُوا اللهَ یَنصُركُم وَ یُثَبِّت اقدامَكُم» و «إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ» بوده و هست. پس از گذشت نزدیک به چهار از عمر انقلاب، ثبات قدم بر سرِ آرمان ها و اصول اولیه انقلاب، همچنان، راز ماندگاری ماست. استمرارِ حق خواهی و پایداری در آن تفکر بنیادین قرآنی و الهی است که ما را، بی وقفه، به پیش می برد.

باسمه تعالی

 

بیانیه جامعه روحانیت مبارز به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

در آستانه سی و هفتمین سالگردپیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قرار داریم.تاریخ پرفراز و نشیب این حرکت الهی نشان می دهد که با گذشت زمان، هر روز بر طراوت این میراث عزیزافزوده می‌شود.تقارن 22 بهمن امسال با برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، بر اهمیت آن می‌افزاید.جامعه روحانیت مبارز، ضمن دعوت مردم همیشه در صحنه و هوشیار ایران اسلامی به حضور پرصلابت در راهپیمایی 22بهمن امسال، توجه همگان را به نکات مهم زیر جلب می کند:

1. انقلاب اسلامی، تحقق حاکمیت حق، نمایشگاه آزادی، استقلال و حق طلبی و جلوگاه وعده‌ الهی «یا ایُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إن تَّنصُرُوا اللهَ یَنصُركُم وَ یُثَبِّت اقدامَكُم» و «إِنَّ اللّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ» بوده و هست. پس از گذشت نزدیک به چهار از عمر انقلاب، ثبات قدم بر سرِ آرمان ها و اصول اولیه انقلاب، همچنان، راز ماندگاری ماست. استمرارِ حق خواهی و پایداری در آن تفکر بنیادین قرآنی و الهی است که ما را، بی وقفه، به پیش می برد.

2.متأسفانه جهان اسلام در این روزها عرصه برخی کشمکش های منطقه ای، کشتار بی گناهان و ویرانی زیرساخت های حیات امت اسلامی است. ملت عراق و سوریه و یمن، دستخوش نسل کشی و غارت مشتی تروریست خشونت طلب شده اند که یا از آستین رنگارنگ غرب بیرون آمده اند و یا جهل سیاسی و منفعت جویی برخی حاکمان منطقه، به آنان جرأت بخشیده است. هشیاری و وحدت میان هواخواهان گفتمان اسلام در برابر این ماجراجویی ها، دسیسه دشمنان را، چون همیشه، به شکست می کشاند و بشارت پیروزی را برای مؤمنان به ارمغان می آورد. حفظ وحدت و انسجام موجب رشد و احیای مجدد اسلام درجهان خواهد شد. همگان باید در عمل و رفتار و گفتار تلاش کنند تا کوچک‌ترین اقدام ضد وحدت را انجام ندهند.

3. هر چه‌ از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد صف‌بندی‌ها و مرزبندی‌ها در مقابل این انقلاب الهی، روشن‌تر می‌شود، امروز صف‌بندی ملت‌های مظلوم در دفاع از این انقلاب و مرزبندی دشمنان، در مبارزه با آن روشن است. آمریکا و همراهانش در یک طرف و مظلومان و مستضعفان در طرف مقابل ایستاده‌اند. انقلاب اسلامی همچنان به عنوان یک نظریه مستقل و ایده قدرتمند در دفاع از پابرهنگان جهان مطرح است و نظریه عدالت‌طلبی، آزادیخواهی و مردم‌سالاری دینی را به بشریت تقدیم می‌دارد.پاسداشت انقلاب و شکر این نعمت، دفاع از ارزش‌های آن است. راه امام خمینی (ره) و تداوم شکوهمندانه آن توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) همچنان با نشاط و سرزنده و پرپیام برای همه مسلمانان است و هنوز راه رهایی بخش بی‌بدیل برای امت اسلامی است. مردم مسلمان ایران، به عنوان پیشگامان نهضت الهی ایران، باید همچنان حافظان و مدافعان این خط در سنگر اول باشند و با همه وجود از آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) وخلف صالحشان حمایت کنند.

4. در آستانه دو انتخاب بزرگ مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری قرار داریم. این دو انتخاب، به دلیل شرایط ویژه داخلی و ضربه‌های پی‌درپی که استکبار جهانی از انقلاب اسلامی خورده است، از مهم‌ترین آزمون‌های الهی فراروی مردم ایران است. تأکید امام امت و مقام معظم رهبری، همانا جذب حداکثری و دفع حداقلی،تخریب نکردن نامزدها، رعایت اخلاق سیاسی و حضورپرشورواستکبارستیزانه در این دو انتخاب سرنوشت ساز است. مردم حق جوی ما بی گمان، مانند گذشته، مشارکتی پرشور و پرصلابت را از خود به یادگار خواهند گذاشت و بهترین ها را انتخاب خواهند کرد.

5.سال جاری، با برداشتن گامی دیگر در احقاق حقوق ملت صبور ایران همراه شد: پس از پیشرفت های قابل تحسین فرزندان انقلاب در فنّ آوری هسته ای، تلاش بی دریغ دستگاه دیپلماسی و دولت خدمتگزار در تبیین سمت و سوی فعالیت های هسته ای نظام و دفاع بین المللی از حقوق حقه ملت ایران، فصل جدیدی در معرفی انقلاب گشود. ملت آگاه ما بخوبی می داند که موقعیت سیاسی و اقتصادیِ پس از برجام، هم در عرصه های داخلی و هم خارجی، نیازمند مراقبت و مدیریت است. این پیروزی، نه پایان ماجرا بلکه آغاز فصلی دیگر در کتاب پربرگ انقلاب اسلامی است. تأکید حکیمانه رهبر معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی نیز در همین جا معنا می یابد.هوشیاری و بصیرت ملت و مدیران نظام اسلامی است که این آغاز را نیز به پایانی قرین با کامیابی و توفیق رهنمون خواهد شد. و ما النصر الا من عندالله العزیز الحکیم.

 

                                                                  محمدعلی موحدی کرمانی 

                                                             دبیر کل جامعه روحانیت مبارز